Dane osobowe z CV kandydatów do pracy wykorzystywała do zawierania umów z innymi podmiotami

44-latka wykorzystywała dane osobowe z CV do wyłudzania pożyczek. Fot. Pixabay.com

44-latka wykorzystywała dane osobowe z CV do wyłudzania pożyczek. Fot. Pixabay.com

Zakończyło się postępowanie przeciwko przedsiębiorczyni z Katowic, która dokonała szeregu oszustw gospodarczych, wykorzystując do tego dane osobowe pozyskane z CV. Kobieta, posługując się danymi potencjalnych kandydatów do pracy, zawarła szereg umów pożyczkowych oraz umów na usługi telekomunikacyjne. 44-latka usłyszała łącznie aż 26 zarzutów.

Jak poinformowała we wtorek rzecznik prasowa mikołowskiej policji, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli dochodzenie wobec mieszkanki Katowic, która usłyszała łącznie aż 26 zarzutów oszustw gospodarczych. – Kobieta, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i pod pretekstem chęci zatrudnienia w swojej firmie nowych pracowników, wchodziła w posiadanie ich danych osobowych zawartych w treści składanych przez nich CV – tłumaczy sierż. szt. Ewa Sikora z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Osób tych jednak nie zatrudniała, a na podstawie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych zawierała umowy z innymi podmiotami. – Przedsiębiorczyni zawarła kilkanaście umów, w tym ze spółkami zajmującymi się udzielaniem pożyczek przez internet, bankami oraz podmiotami świadczącymi usługi telekomunikacyjne – wyjaśnia rzecznik prasowa.

Śledczy z Mikołowic zgromadził obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie aż 26 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa w obrocie gospodarczym.

44-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Czytaj również: Młodociany “gang Olsena” z Wałbrzycha. Drukowali pieniądze w domu, wpadli na zakupach [WIDEO]

 

Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane