Potrącił funkcjonariusza i uciekł. Policjanci tropili sprawcę przez kilka tygodni, w końcu wpadł

Policjanci z Katowic po kilkutygodniowych poszukiwaniach zatrzymali mężczyznę, który w maju br. potrącił funkcjonariusza i uciekł. Fot. ilustracyjne Policj

Policjanci z Katowic po kilkutygodniowych poszukiwaniach zatrzymali mężczyznę, który w maju br. potrącił funkcjonariusza i uciekł. Fot. ilustracyjne Policj

W ręce katowickich policjantów wpadł mężczyzna, który pod koniec maja br. potrącił funkcjonariusza i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Katowic, który ukrywał się przed organami ścigania.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 20 maja br. Wtedy to funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Katowicach postanowili skontrolować pojazd stojący przy ul. Książęcej, gdyż podejrzewali, że znajdujące się w nim osoby mogą mieć związek z kradzieżą elementów metalowych z pobliskiej posesji. – Gdy policjanci podeszli do samochodu, kierujący gwałtownie ruszył i potrącił otwartymi drzwiami jednego z funkcjonariuszy, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia – mówi asp. szt. Adam Jachimczak. – Niezwłocznie podjęto poszukiwania za sprawcą, które trwały kilka tygodni – dodał.

Jak podkreślił oficer prasowy, tożsamość kierującego ustalili kryminalni z katowickiej „trójki” – był nim ukrywający się przed organami ścigania 36-letni mieszkaniec Katowic.

– Mężczyzna miał już zasądzony wyrok za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydanego polecenia przez uprawnionego funkcjonariusza, od którego się uchylał – tłumaczy Jachimczak.

Uciekł, ale w końcu wpadł

Do akcji wkroczyli policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z katowickiej komendy, którzy wytropili mężczyznę. – 36-latek ukrywał się u jednego z członków swojej rodziny. W chwili zatrzymania mężczyzna był kompletnie zaskoczony – mówi oficer prasowy.

Zatrzymany usłyszał zarzuty stosowania przemocy wobec funkcjonariusza celem zmuszenia go do odstąpienia od czynności służbowej i naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz niestosowania się do zakazu sądowego, gdyż w chwili zdarzenia posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Czytaj również: Policjant zaatakowany w trakcie kontroli drogowej. Kierowca usiłował dusić i gryźć funkcjonariusza

 

Źródło: KWP Katowice

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane