Jezioro Ukiel. Policjant wskoczył do wody na ratunek mężczyźnie, poszkodowany nie był w stanie się poruszać

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 15.00 na Jeziorze Ukiel w Olsztynie. Fot. KWP Olsztyn

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 15.00 na Jeziorze Ukiel w Olsztynie. Fot. KWP Olsztyn

Policyjny wywiadowca spacerujący po służbie nad jeziorem Ukiel, uratował mężczyznę, który uległ wypadkowi na skuterze wodnym. Poszkodowany z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przetransportowany do szpitala.

Jak informuje rzecznik warmińsko-mazurskiej policji, do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 15.00 na Jeziorze Ukiel w Olsztynie.

Spacerujący tam olsztyński wywiadowca zauważył, że niedaleko brzegu wywrócił się skuter, a jego kierujący wpadł do wody i się nie rusza. – Funkcjonariusz natychmiast wskoczył do jeziora, by udzielić mu pomocy – mówi kom. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

– Mężczyzna był przytomny, ale nie był w stanie się poruszyć. Nasz kolega utrzymywał poszkodowanego w bezpiecznej pozycji jednocześnie wzywając na miejsce niezbędne służby – dodaje.

Po kilku minutach do funkcjonariusza podpłynęli ratownicy WOPR-u i policyjni wodniacy. – Mężczyzna został przełożony na deskę i przetransportowany karetką do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa – kończy kom. Niedźwiedzka-Pardela.

Czytaj również: Kierowca doznał wstrząsu anafilaktycznego po ugryzieniu owada. Uratował go policjant

 

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane