Policjant uciekł z dyżurki przed patrolem kontrolnym… Kiedy go znaleziono, był kompletnie pijany

Policjant z komisariatu przy ul. Warszawskiej w Gliwicach uciekł przed patrolem kontrolnym. Fot. ilustracyjne Policja

Policjant z komisariatu przy ul. Warszawskiej w Gliwicach uciekł przed patrolem kontrolnym. Fot. ilustracyjne Policja

Dyżurny Komisariatu II Policji w Gliwicach uciekł przez okno przed patrolem kontrolnym z komendy miejskiej. Policjanta szukano blisko 1,5 godziny. Okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organiźmie.

Jak donosi portal 24gliwice, zdarzenie miało miejsce w piątek (2 sierpnia) około godziny 23:45. Kiedy na teren komisariatu weszli mundurowi z komendy miejskiej, dyżurny gliwickiej “dwójki” wpadł w panikę i zaczął zachowywać się irracjonalnie – wyskoczył przez okno pomieszczenia socjalnego i uciekł przed patrolem kontrolnym.

– O zdarzeniu został powiadomiony Komendant Miejski Policji w Gliwicach, który zarządził alarm dla jednostki. Patrole będące na służbie otrzymały zadanie odnalezienia dyżurnego. Jednocześnie ustalono, że funkcjonariusz oddalił się od komisariatu bez służbowej broni, była ona zdeponowana – przekazał w rozmowie z portalem 24gliwice.pl mł. insp. Mariusz Klepek, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach.

Poszukiwania funkcjonariusza, który oddalił się z komisariatu trwały około 1,5 godziny. Kiedy został odnaleziony, poddano go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało około 2,4 promila.

Jak zapewnił Klepek, funkcjonariusz nie miał wcześniej problemów alkoholowych, a przed podjęciem służby w dniu zdarzenia jego stan psychofizyczny oraz trzeźwości nie budziły zastrzeżeń. Dyżurny w policji służy od 29 lat – ustalił portal.

Wobec policjanta wszczęto już postępowanie dyscyplinarne. Zawieszono go również w pełnieniu obowiązków służbowych. Oprócz tego szef gliwickiej policji zlecił wszczęcie wewnętrznych czynności wyjaśniających zaistniałą sytuację, podejmując jednocześnie decyzję o przekazaniu materiałów do Prokuratury Rejonowej w Gliwicach.

Czytaj również: Policjanci CBŚP pobili się o żonę. Funkcjonariusz z obrażeniami twarzy przebywa na L4

 

Źródło: 24gliwice.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane