NoOSG: “Ty również możesz wyjechać na misję”. Straż Graniczna kusi uposażeniem i zagranicznymi wyjazdami

Straż Graniczna wspiera Policję w Macedonii Północnej i realizuje tam zadania polegające na ochronie granicy. Fot. NoOSG

Straż Graniczna wspiera Policję w Macedonii Północnej i realizuje tam zadania polegające na ochronie granicy. Fot. NoOSG

“Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wrócili z misji w Macedonii Północnej” – podała mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowa NoOSG. Jednocześnie poinformowała o trwającej rekrutacji i dodała, że “już po przyjęciu, młodzi funkcjonariusze mogą (…) brać udział w misjach zagranicznych lub uczestniczyć w działaniach Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX”. Wynagrodzenie na jakie może liczyć świeżo upieczony strażnik to – zgodnie z tym co przekazała mjr Konieczniak – 3250 złotych na rękę, a od stycznia 2020 roku 500 złotych podwyżki.

Rzecznik prasowa NoOSG przekazała, że w ostatnich dniach trzech funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Świecku oraz Gorzowie Wielkopolskim, a także z Wydziału Zabezpieczenia Działań wróciło z misji w Macedonii Północnej. Dodała, że w poniedziałek (5 sierpnia) służbę tam rozpoczęła kolejna grupa funkcjonariuszy, która pomoże lokalnej Policji w ochronie granicy. To już ósma taka zmiana w tym roku.

Major Joanna Konieczniak w oficjalnym komunikacie na stronie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowała, że nowi funkcjonariusze również mają szansę na wyjazd zagraniczny. “Już po przyjęciu, młodzi funkcjonariusze mogą (…) brać udział w misjach zagranicznych lub uczestniczyć w działaniach Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX” – czytamy w komunikacie.

Rzecznik dodała, że oprócz wyjazdów zagranicznych nowoprzyjęci strażnicy graniczni “mogą, zgodnie z własnymi predyspozycjami zdobywać doświadczenie w wielu dziedzinach, między innymi jako specjaliści do spraw migracji, eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych”.

Konieczniak podkreśliła, że na październik zaplanowano przyjęcie 35 nowych funkcjonariuszy do Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Spośród kryteriów wymaganych od kandydatów wskazała m. in. polskie obywatelstwo i niekaralność.

“Straż Graniczna zapewnia stałe zatrudnienie, stałą pensję (na początek 3250 zł na rękę, a od stycznia podwyżkę o kolejne 500 zł). Jest też trzynasta pensja, są możliwości dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Jest też możliwość odejścia na emeryturę po 25 latach służby” – tłumaczy mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowa NoOSG.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.

Czytaj również: Straż Graniczna kusi uposażeniem. 3250 zł netto po kursie, a od nowego roku 500 zł brutto podwyżki

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: NoOSG

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZenonJerzyMaciekLudwik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ludwik
Gość
Ludwik

Bzdury… Bajki…
Żadnych misji bo przeciez kto będzie na miejscu robic? Predyspozycje kompletnie nie są brane pod uwagę… Nie mają pojęcia ani kadry ani komendanci kogo mają na placówkach… Zresztą nie obchodzi ich to, są panami na włosciach a placówki traktują jak własny folwark. Nie liczcie na służbę blisko miejsca zamieszkania bo to kolejna brednia.

Maciek
Gość
Maciek

Słowo mogą znaczy tyle że nie muszą.

Jerzy
Gość
Jerzy

Prawdziwi mężczyźni idą do policji.

Zenon
Gość
Zenon

Jakie misje. Kto będzie klepać na kabinie paszporty. Misja, chyba pseudomisja.

Ostatnio dodane