Nieudany rozbój w Raniżowie. Sprawca uciekał przed policjantem grożąc mu nożem

W jednym ze sklepów w Raniżowie doszło do próby napadu. Fot. Policja

W jednym ze sklepów w Raniżowie doszło do próby napadu. Fot. Policja

W czasie kiedy kryminalny z komendy w kolbuszowie robił zakupy, do sklepu w Raniżowie wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc nożem kasjerkom, zażądał wydania pieniędzy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza napastnik został zatrzymany. 18-latek odpowie teraz nie tylko za usiłowanie rozboju, ale również za grożenie policjantowi.

Do próby napadu w Raniżowie (woj. podkarpackie) doszło w poniedziałek wieczorem. Zamaskowany mężczyzna wtargnął wówczas do jednego ze sklepów spożywczych i grożąc nożem kasjerkom, zażądał od nich wydania pieniędzy.

Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, który w czasie wolnym od służby, robił tam zakupy. Gdy kasjerki nie wydały napastnikowi pieniędzy, ten wybiegł ze sklepu. W pościg za nim ruszył policjant. W trakcie ucieczki napastnik wielokrotnie groził mundurowemu, że użyje wobec niego noża, ale to nie wystraszyło stróża prawa. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariusza i pomagającego mu mieszkańca Raniżowa.

Jak się okazało, sprawca nieudanego napadu to 18-letni mieszkaniec Raniżowa. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym groził ekspedientkom i policjantowi. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów w tej sprawie, prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju i zmuszania funkcjonariusza z użyciem groźby do odstąpienia od wykonywanych czynności.

Decyzją sądu młody mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. W sprawie trwają dalsze czynności.

Czytaj również: Pokłosie awantury w Lublinie. Policja identyfikuje osoby, wystawia mandaty i stawia kolejne zarzuty [WIDEO]

 

Źródło: KPP Kolbuszowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane