Nastolatek “dla zabawy” wywołał zwarcie sieci trakcyjnej i sparaliżował ruch pociągów w Krakowie

Zwarcie sieci trakcyjnej doprowadziło do paraliżu pociągów w Krakowie. Fot. ilustracyjne PKP Intercity

Zwarcie sieci trakcyjnej doprowadziło do paraliżu pociągów w Krakowie. Fot. ilustracyjne PKP Intercity

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 14-latka, który „dla zabawy” wywołał zwarcie sieci trakcyjnej. Awaria napięcia doprowadziła do paraliżu pociągów w Krakowie.

W czwartek (8 sierpnia) około godziny 15:30 wystąpił zanik napięcia sieci trakcyjnej na terenie aglomeracji krakowskiej. W związku z awarią wezwano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy podczas przeprowadzonych czynności na odcinku Kraków Mydlniki – Kraków Olsza zauważyli zarzuconą na sieć trakcyjną linkę stalową, tzw. „zarzutkę”.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei dokonali penetracji przyległego terenu. Po chwili w ich ręce wpadł 14-letni chłopak, który podczas przeprowadzonej rozmowy przyznał się do dokonania zarzutki. Jak się okazało, nastolatek nie zdawał sobie sprawy ze śmiertelnego zagrożenia – w sieci płynie prąd o napięciu 3000 Volt.

Na miejsce przybył pociąg sieciowy, który dokonał koniecznych napraw. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali ujętego nastolatka do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie do dalszych czynności. Wiadomo już, że to nie pierwszy taki wybryk 14-latka.

Działanie sprawcy spowodowało utrudnienia w ruchu pociągów w stacjach Kraków Główny, Kraków Płaszów, oraz całej aglomeracji krakowskiej. W wyniku zdarzenia opóźnionych zostało 10 pociągów pasażerskich (łącznie 238 minut), nie licząc tzw. opóźnień wtórnych. Awaria wystąpiła w godzinach szczytu komunikacyjnego, kiedy podróżni wracają z pracy do miejsc zamieszkania.

Czytaj również: Agresywny pasażer napadł na kierownika pociągu. Sprawcę obezwładnili funkcjonariusze SOK i Policji

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane