MSWiA ma nowego szefa. Mariusz Kamiński z podwójną teką

Mariusz Kamiński połączył teki ministerialne i będzie szefował zarówno służbom specjalnym, jak i MSWiA. Fot. Wikipedia.org/Jarosław Roland Kruk

Mariusz Kamiński połączył teki ministerialne i będzie szefował zarówno służbom specjalnym, jak i MSWiA. Fot. Wikipedia.org/Jarosław Roland Kruk

Premier Mateusz Morawiecki powierzył obowiązki w MSWiA ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu. Zwrócił się także do prezydenta o powołanie go na nowego szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji – poinformował rzecznik rządu. Mariusz Kamiński w dalszym ciągu będzie koordynował pracę służb specjalnych.

Rzecznik rządu poinformował na Twitterze, że premier powierzył obowiązki w MSWiA ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych. Tym samym Mariusz Kamiński połączył dwie teki ministerialne.

Zmiany w MSWiA są spowodowane tym, że w piątek Sejm wybrał szefową MSWiA Elżbietę Witek na stanowisko marszałka Izby. Witek zastąpiła Marka Kuchcińskiego, który – w związku z informacjami o jego lotach służbowych – podał się do dymisji.

Wcześniej Kancelaria Prezydenta RP podała, że prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów i z urzędu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj również: Monizm związkowy w służbach mundurowych odchodzi do lamusa. Prezydent RP podpisał ustawę

 

Źródło: Twitter, tvp.info

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane