Policjanci zatrzymali 33-latka. W środku nocy prowadził mężczyznę na sznurze, “żeby mu nie uciekł”

33-letni mężczyzna na jednym z osiedli w Głogowie prowadził przywiązanego do łańcucha 22-latka. Fot. KPP Głogów

33-letni mężczyzna na jednym z osiedli w Głogowie prowadził przywiązanego do łańcucha 22-latka. Fot. KPP Głogów

Jakże zdumieni musieli być policjanci, kiedy w trakcie nocnego patrolu na jednym z głogowskich osiedli zauważyli mężczyznę, który prowadził przywiązanego do łańcucha 22-latka. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać sprawcę przy sobie.

Policjanci z Wydziału Prewencji pełniąc nocną służbę zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie dwóch mężczyzn. – Jeden z nich to 22-latek, który siedział na ziemi. Obok niego stał pobudzony 33-letni mężczyzna, który zachowywał się dość dziwnie. W ręku trzymał linkę alpinistyczną, do której przypiął 22-latka, a na jego szyi założył łańcuch spięty kłódką – mówi asp. Łukasz Szuwikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

– Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że wcześniej został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać oszusta, aby mu nie uciekł. 22-latek nie stawiał oporu, ani nie wołał o pomoc. Twierdził, że mimo nie skrępowanych rąk i działania wbrew jego woli nie wyrywał się i wykonywał wszystkie polecenia 33-latka wierząc, że sytuacja zaraz się uspokoi – wyjaśnia policjant.

Okazało się, że sprawa związana jest z wynajęciem mieszkania, za które 33-latek wpłacił już zaliczkę, a kluczy do domu jednak nie otrzymał.

Policjanci przy zatrzymanych ujawnili narkotyki. 33-latek odpowie za pozbawienie drugiego człowieka wolności oraz zmuszanie go przemocą do określonego działania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi zaś z mężczyzn odpowie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj również: Policjanci prowadzili zatrzymanego na sznurze przez miasto. Na funkcjonariuszy spadła fala krytyki

 

Źródło: KPP Głogów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane