Policjant wskoczył do morza pomimo czerwonej flagi i uratował dzieci. On sam został poszkodowany

Poznański policjant ryzykując własne zdrowie i życie uratował troje dzieci kąpiących się w morzu pomimo zakazu. Fot. Pixabay.com

Poznański policjant ryzykując własne zdrowie i życie uratował troje dzieci kąpiących się w morzu pomimo zakazu. Fot. Pixabay.com

Poznański funkcjonariuz udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Odpoczywając nad polskim morzem nie zawahał się, by pomimo czerwonej flagi wskoczyć do morza i uratować dzieci, które prąd morski i silne fale spychały na falochron.

Do zdarzenia doszło w czwartek (8 sierpnia) na plaży w Mielnie. Jak informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, funkcjonariusz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu wraz z rodziną spacerował nad brzegiem morza. W pewnym momencie zauważył troje dzieci w wieku od 10 do 14 lat, kąpiące się w morzu.

-Dzieci pływały za falochronem, ale policjant zauważył, że tracą siły, a wysokie fale spychają je na falochron. Nie miał wątpliwości, że nie będą w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu – wyjaśnia Liszczyńska.

Rodzina policjanta wezwała na miejsce ratowników, on sam w tym czasie wskoczył do wody, by udzielić pomocy dzieciom – dwóm chłopcom i dziewczynce.

– Największy problem z utrzymaniem się na wodzie miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał na powierzchni powoli płynąc do brzegu. W pewnym momencie do pomocy przypłynął inny mężczyzna, jak się później okazało ojciec dzieci – wyjaśniła oficer prasowa.

Fale były jednak tak silne, że zarówno policjant jak i ojciec dzieci potrzebowali pomocy ratowników, by bezpiecznie dopłynąć do brzegu. – Ratując dzieci policjant wielokrotnie uderzył ciałem o falochron co spowodowało u niego liczne obrażenia. Konieczne okazało się  opatrzenie ran przez lekarza oraz podanie zastrzyku przeciwtężcowego – dodała.

Czytaj również: Pokłosie awantury w Lublinie. Policja identyfikuje osoby, wystawia mandaty i stawia kolejne zarzuty [WIDEO]

 

Źródło: KWP Poznań

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane