PRAETORIAN – radiowóz doskonały? Pojazd został zmodyfikowany zgodnie z oczekiwaniami funkcjonariuszy

Praetorian to prototypowy pojazd stworzony w ramach projektu badawczo-rozwojowego. Fot. Policja

Praetorian to prototypowy pojazd stworzony w ramach projektu badawczo-rozwojowego. Fot. Policja

Kolejny raz Praetorian pojawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Nowoczesny radiowóz, który testowany był przez policjantów z garnizonu wielkopolskiego, został zmodyfikowany. Zgłoszone przez policjantów opinie oraz uwagi posłużyły do udoskonalenia prototypu i wprowadzenia zmian.

Praetorian to prototypowy pojazd stworzony w ramach projektu badawczo-rozwojowego, przez konsorcjum trzech partnerów: Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Koordynator), Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Partner Naukowy) i Domu Samochodowego GERMAZ (Partner Przemysłowy). Celem projektu było stworzenie pojazdu jak najlepiej dopasowanego do potrzeb Policji, z wnikliwym uwzględnieniem opinii i oczekiwań funkcjonariuszy.

Radiowóz był testowany podczas codziennej służby

– W fazie testowej uczestniczyło 54 policjantów z czterech wyróżnionych jednostek – Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – podała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Testując ten nowoczesny pojazd funkcjonariusze przejechali łącznie blisko 6 tys. kilometrów. – Radiowóz był wykorzystywany w codziennej służbie patrolowo-interwencyjnej, w ten sposób użytkujący go policjanci mogli sprawdzić nie tylko parametry techniczne pojazdu, a także funkcjonalność poszczególnych elementów wyposażenia – mówi rzecznik prasowa kaliskiej policji.

PRAETORIAN został udoskonalony

Testujący Praetoriana policjanci zgłosili 44 różnego rodzaju uwagi związane z ergonomią i wykonaniem zabudowy oraz działaniem pojazdu. Na ich podstawie wprowadzono 29 poprawek m.in. zamontowano kamery monitoringu, uchwyty i specjalne kosze na sprzęt służbowy, zainstalowano dodatkowe wewnętrzne oświetlenie oraz wzmocniono okratowanie pojazdu.

– Zgłoszone uwagi, po przebudowie przez wykonawcę wypełniły zgłoszony zakres zmian, dostosowując pojazd i jego zabudowę do oczekiwań funkcjonariuszy – podkreśliła mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Czytaj również: Policjanci tarnowskiej drogówki w brawurowym pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KMP Kalisz

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MOlo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olo
Gość
Olo

Na ciasne, osiedlowe uliczki jak znalazł. No ale skąd panowie oficerowie mają wiedzieć jak wygląda służba na ulicy

M
Gość
M

Pewnie jak z testami mundurów: testuj, a później podpisz gotową opinię, że świetny. Po testach wprowadzi się podobne, tylko dużo tańsze.

Ostatnio dodane