Pokłosie awantury w Lublinie. Policja identyfikuje osoby, wystawia mandaty i stawia kolejne zarzuty [WIDEO]

Policjanci identyfikują kolejne osoby uczestniczące w awanturze do jakiej doszło na jednym z osiedli w Lublinie. Fot. arch.

Policjanci identyfikują kolejne osoby uczestniczące w awanturze do jakiej doszło na jednym z osiedli w Lublinie. Fot. arch.

Policja wystawia mandaty i stawia zarzuty w związku z sobotnią awanturą na jednym z osiedli w Lublinie. Identyfikację sprawców całego zajścia ułatwia nagranie opublikowane w sieci przez jedną z uczestniczek.

Po sobotnim zajściu na jednym z osiedli w Lublinie dwie osoby, kobieta i mężczyzna, dostały mandaty w wysokości 500 złotych za używanie wulgaryzmów. Oprócz mężczyzn, wobec których interweniowali tam policjanci, do odpowiedzialności zostanie pociągnięta jedna z kobiet, która usłyszała już zarzut znieważenia policjanta. Przyznała się do winy. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Identyfikację sprawców ułatwia film nagrany przez jedną z uczestniczek zdarzenia, który krąży w internecie. Policja analizuje nagranie i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Przypomnijmy, chodzi o zdarzenie, do którego doszło w sobotę (3 sierpnia). Około godz. 16:20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny na ul. Hutniczej, który rzuca butelkami w blok. Na miejsce pojechali policjanci z III komisariatu. We wskazanym miejscu zauważyli grupę osób. Jak się okazało, w tej grupie był mężczyzna odpowiadający wskazanemu rysopisowi, który na widok mundurowych zaczął uciekać.

Policjanci po pościgu pieszym zatrzymali uciekiniera, który oświadczył, że uciekał ponieważ jest poszukiwany, Mężczyzna był agresywny, wobec tego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego. Kiedy zakładali mężczyźnie kajdanki, podeszła do nich grupa osób żądając puszczenia ich kolegi. W pewnym momencie jeden z mężczyzn rzucił się na jednego z policjantów łapiąc go za szyję i próbując przewrócić na ziemię. Napastnik natychmiast został obezwładniony przez drugiego z funkcjonariuszy.

Na miejsce przyjechały kolejne patrole, które udzieliły wsparcia interweniującym policjantom. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na VI Komisariat Policji w Lublinie.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 22 i 33-lat. Młodszy z nich po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazał się być, osobą poszukiwaną dwoma podstawami prawnymi. Ma do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Z 33-latkiem jutro będą przeprowadzone dalsze czynności procesowe, zostanie też doprowadzony do Prokuratury. Będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za wywieranie wpływu na czynności podejmowane przez policjantów. Jak ustalili policjanci mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany m.in. za rozboje, kradzieże i włamania.

Z kolei 22-letni mieszkaniec Lublina jutro trafi do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary ponad pół roku pozbawienia wolności.

Czytaj również: Policjant zastrzelił 43-latka mierzącego z broni pneumatycznej. Prokuratura umorzyła sprawę

 

Źródło: ochrona24.info, KWP Lublin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane