Posiadał broń i amunicję bez pozwolenia, ukrył ją w lesie. 25-latek trafił na trzy miesiące do aresztu

25-latek posiadałbroń bez wymaganego pozwolenia, którą ukryłw lesie. Fot. KPP Zambrów

25-latek posiadałbroń bez wymaganego pozwolenia, którą ukryłw lesie. Fot. KPP Zambrów

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu zambrowskiego, który w lesie ukrył nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją sądu kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni z Zambrowa, w minioną niedzielę, wkroczyli na jedną z posesji na terenie powiatu. – Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że mieszkający tam mężczyzna może posiadać broń oraz amunicję bez pozwolenia – mówi mł. asp. Agnieszka Predko z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Podczas przeszukania posesji mundurowi ujawnili kilka sztuk amunicji w budynku gospodarczym. Podczas dalszych czynności ustalili, że mężczyzna ukrył broń w lesie niedaleko miejsca zamieszkania.

– Po dokładnym sprawdzeniu rejonu lasu, policjanci znaleźli ukrytą broń i amunicję. Mężczyzna posiadał nielegalnie 2 sztuki broni długiej oraz 351 sztuk amunicji. Zatrzymany 25-latek, już usłyszał zarzuty i decyzją sadu kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie – dodała rzecznik prasowa zambrowskiej policji.

Za nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Policjanci zabezpieczyli broń z okresu wojen. Karabiny były sprawne i w bardzo dobrym stanie technicznym

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KPP Zambrów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane