Straż Graniczna zatrzymała sprawcę wymuszeń rozbójniczych poszukiwanego od ponad 18 lat

40-latek zatrzymany w porcie lotniczym Kraków-Balice był poszukiwany od ponad 18 lat. Fot. KaOSG

40-latek zatrzymany w porcie lotniczym Kraków-Balice był poszukiwany od ponad 18 lat. Fot. KaOSG

Straż Graniczna na lotnisku w Krakowie-Balicach zatrzymała Polaka poszukiwanego od ponad 18 lat za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 40-latek jest już w zakładzie karnym, gdzie odsiedzi zasądzony wyrok.

Jak poinformowała w środę mjr Dorota Kądziołka, rzecznik prasowa Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek w porcie lotniczym Kraków-Balice. – 40-letni obywatel RP był poszukiwany od ponad 18 lat za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, działającej w centralnej Polsce – podkresliła.

Mężczyzna został wylegitymowany, a następnie zatrzymany w chwili, gdy wraz z rodziną oczekiwał na odlot samolotu rejsowego do Helsinek, a następnie do Los Angeles (USA).

Straż Graniczna przekazała zatrzymanego w ręce policji, celem osadzenia w zakładzie karnym.

St. sierż. Mateusz Drwal z biura prasowego małopolskiej policji poinformował, że mężczyna był poszukiwany przez funkcjonariusz z Łodzi. Wydano za nim dwa listy gończe m.in za wymuszenia rozbójnicze. 40-latek po zatrzymaniu miał oświadczyć, że od ponad 20 lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, a do Polski przyjeżdżał raz na kilka lat.

Czytaj również:

 

Źródło: KaOSG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane