Przed krakowskim M1 miało dojść do regularnej bitwy. Policjanci zatrzymali 26 osób, głównie Czeczenów i Ormian

Przed krakowskim M1 policyjni antyterroryści zatrzymali 26 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Fot. Policja

Przed krakowskim M1 policyjni antyterroryści zatrzymali 26 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Fot. Policja

Do niebezpiecznej sytuacji na parkingu przed krakowskim M1 miało dojść w poniedziałek rano. 26 mężczyzn, głównie Czeczenów i Ormian, czekało tam na członków konkurencyjnej grupy przestepczej, najprawdopodobniej związanej ze środowiskiem pseudokibiców.

Z ustaleń dziennikarza RMF FM, Marka Wiosło, wynika, że mężczyźni ci byli uzbrojeni w pistolety, siekiery, maczety i ręczne wyrzutnie gazu łzawiącego.

“To miała być regularna bitwa”

Jak podkreślają śledczy, z którymi rozmawiał dziennikarz: “to nie miało być zwykłe spotkanie, by porozumieć się ws. wpływów z nielegalnego handlu czy zademonstrować swoją siłę – na parkingu przed centrum handlowym, gdzie byli już klienci, w tym rodziny z dziećmi, miało dojść do regularnej bitwy gangów”.

Prok. Janusz Hnatko podkreślił, że do rozlewu krwi przed centrum handlowym M1 nie doszło tylko dzięki skutecznym działaniom policji. – Możemy mówić o dobrej pracy operacyjnej policji: uzyskała ona informacje, z których wynikało, że mogło to stanowić zagrożenie dla innych osób, i podjęła akcję – podkreślił śledczy w rozmowie z dziennikarzem rmf24.pl.

Hnatko dodał, że wszyscy zatrzymani podczas podziedziałkowej akcji antyterrorystów usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowania pobicia, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

Jak ustalił reporter RMF FM Marek Wiosło, tylko jeden z podejrzanych przyznał się do winy, dwudziestu pięciu – nie.

Pistolety, siekiery i wyrzutnie gazu

W pojazdach, którymi na parking przy M1 przyjechali zatrzymani mężczyzni policjanci ujawnili wyrzutnie gazu łzawiącego, siekiery i maczety, pokaźną ilość broni palnej i amunicji oraz kije bejsbolowe, a także znaczne ilości kokainy.

Z ustaleń dziennikarza RMF FM wynika również, że wśród 26 zatrzymanych – z których najmłodszy ma 19 lat – jest dwóch Polaków i dwóch Czeczenów z polskim obywatelstwem. Pozostałych 22 mężczyzn to Czeczeni i Ormianie. Część z nich w Polsce przebywa nielegalnie, niektórzy mają tymczasowy pobyt.

Do stolicy Małopolski mieli przyjechać z różnych zakątków Polski, a także z Europy Zachodniej.

W sprawie zatrzymanych mężczyzn prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie.

Czytaj również: Policjanci tarnowskiej drogówki w brawurowym pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

 

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane