Policjanci urządzili zasadzkę na włamywacza. Podczas próby ucieczki usiłował nożem zranić funkcjonariusza

Już po kilku godzinach od przyjęcia zgłoszenia policjanci ustalili adres w miejscowości Ząbki, pod którym mógł przebywać włamywacz. Fot. KRP Warszawa VI

Już po kilku godzinach od przyjęcia zgłoszenia policjanci ustalili adres w miejscowości Ząbki, pod którym mógł przebywać włamywacz. Fot. KRP Warszawa VI

Gruzin, który włamał się do samochódu i dokonał kradzieży pieniędzy i dokumentów powodując straty na ponad 450 tys. złotych, wpadł w policyjną zasadzkę. Podczas próby ucieczki rzucił się z nożem na jednego z policjantów, a potem chciał go przekupić, by uniknąć zatrzymania.

Zgłoszenie dotyczące włamania do samochodu marki volvo policjanci przyjęli pod koniec lipca. Do zdarzenia doszło na parkingu niestrzeżonym przy skrzyżowaniu ul. Ćmielowskiej i Światowida w Warszawie. Jak wyjaśniła podkom. Paulina Onyszko z komendy rejonowej policji na Pradze Północ, nieznany sprawca wybił tylną szybę i z bagażnika samochodu zabrał teczkę z zawartością pieniędzy w kwocie 100 tys. euro, 25 tys. złotych, portfel z dokumentami i kartami płatniczymi, telefon komórkowy oraz klucze  i dokumenty firmowe. – Straty, jakie poniósł pokrzywdzony, wyniosły ponad 450 tys. złotych – podkreśliła rzeczni prasowa.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Północ wspierani przez kryminalnych z komisariatu Policji Warszawa Białołęka. – Policjanci bardzo dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia, przez kolejne kilkanaście godzin zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje, które mogły naprowadzić na trop włamywacza – mówi podkom. Paulina Onyszko.

Gruzin rzucił się na policjanta, a później usiłował go przekupić

Już po kilku godzinach od przyjęcia zgłoszenia stróże prawa ustalili adres w miejscowości Ząbki, pod którym mógł przebywać mężczyzna podejrzewany o bezpośredni udział w tym włamaniu. Wytypowany budynek kryminalni objęli obserwacją i przygotowali zasadzkę. – Gdy tylko mężczyzna opuścił obiekt, policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Ten rzucił się do ucieczki. Próbował też zranić jednego z policjantów nożem. Operacyjni błyskawicznie go obezwładnili. Okazało się, że jest obywatelem Gruzji. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim 78 tys. złotych. 39-latek próbował przekupić jednego z policjantów, aby uniknąć zatrzymania – relacjonuje podkom. Onyszko.

Obywatel Gruzji usłyszał łącznie trzy zarzuty. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem, czynną napaść na policjanta i próbę jego przekupstwa. Zatrzymanego aresztowano na okres trzech miesięcy. 39-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zdaniem śledczych, sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Pragi Płn. skuteczni w walce z przestępczością samochodową

– To kolejna skuteczna akcja policjantów z Pragi Północ zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Funkcjonariusze niejednokrotnie udowodnili, że zatrzymanie sprawców przestępstw jest dla nich tylko kwestią czasu – zaznaczyła podkom. Paulina Onyszko, rzecznik prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Onyszko podkreśliła, że na początku sierpnia w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI powstała spacjalna grupa policjantów specjalizująca się w walce z przestępczością samochodową. W jej skład wchodzą funkcjonariusze posiadający ogromną wiedzę operacyjną i doświadczenie w walce z tym rodzajem przestępczości oraz doskonałą znajomość środowiska przestępczego. – To oni realizują czynności związane m.in. z kradzieżami z włamaniem do pojazdów, ich paserstwem czy też fikcyjnymi kradzieżami aut – dodała.

Czytaj również: Policjanci tarnowskiej drogówki w brawurowym pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KRP Warszawa VI

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane