Policjanci tarnowskiej drogówki w brawurowym pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

Policjanci tarnowskiej drogówki w brawurowym pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Fot. KMP Tarnów

Policjanci tarnowskiej drogówki w brawurowym pościgu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Fot. KMP Tarnów

Duża dawka adrenaliny związana z pościgiem za poszukiwanym i dwa uszkodzone pojazdy, w tym policyjny radiowóz. Tak w skrócie można opisać sobotnią służbę policjantów tarnowskiej drogówki.

W ostatnią sobotę lipca br. patrol ruchu drogowego tarnowskiej komendy sprawdzał prędkość kierowców poruszających się w Tarnowie ul. Spokojną w rejonie MPEC-u. Jak podał rzecznik tarnowskiej policji, przed godziną dziewiątą jeden z kierowców na kontrolowanym odcinku rozpędził się do niemal 90 km/h.

– Kierowca osobowej mazdy widząc, że policjant nakazuje mu zatrzymanie, zjechał na zatokę autobusową i oczekiwał kontroli drogowej. Wiedział, że przekroczył dozwoloną prędkość, do czego się przyznał mundurowemu i poprosił o wypisanie mandatu, tłumacząc jednocześnie, że bardzo się spieszy – tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach okazało się, że kierujący to 23-latek, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jest poszukiwany.

– Gdy policjanci podchodzili do kierowcy, ten uruchomił silnik swojej mazdy i ruszył w kierunku ul. Mroźnej. Policjanci podjęli pościg za uciekającym, który jechał w kierunku Łęgu Tarnowskiego z prędkością 170 km/h, nie zważając na innych użytkowników drogi – relacjonuje rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Podczas pościgu auta kilkukrotnie uderzały o siebie. – Na skrzyżowaniu ul. Niedomickiej z ul. Witosa uciekający kierowca mazdy zmuszony został do skrętu w prawo w ul. Witosa, a następnie zepchnięty radiowozem na trawnik przed sklepem stracił na chwilę kontrolę nad swoim samochodem. Gdy ją odzyskał, usiłował jeszcze wyjechać na ulicę Kolejową, ale tu już znajdował się ścigający uciekiniera radiowóz, który uderzając w przód mazdy, unieruchomił samochód – wyjaśnia Klimek.

Po brawurowym pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany. – Kontrola trzeźwości nie wykazała alkoholu w organizmie, natomiast wstępne badania wykazały, że kierowca jechał pod wpływem środków odurzających. Jakie to były środki oraz w jakiej ilości pokażą dokładne badania laboratoryjne – dodał rzecznik prasowy.

Jak podkreślił asp. sztab. Paweł Klimek, podczas zatrzymania nikomu nic się nie stało, zniszczone zostały jedynie samochody. Uciekający mężczyzna poszukiwany był za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, jak również mieniu. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Czytaj również: Pościg w Chełmie. 16-latek chciał rozjechać policjanta i uszkodził dwa radiowozy, padły strzały

 

Źródło: KMP Tarnów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane