Policjant strzelił do agresywnego psa. Trafił córkę strażaka, kobieta zmarła w szpitalu

Policjant chwycił za broń i oddał kilka strzałów w kierunku agresywnego psa. Okazało się, że trafił również nieprzytomną kobietę. Fot. arch.

Policjant chwycił za broń i oddał kilka strzałów w kierunku agresywnego psa. Okazało się, że trafił również nieprzytomną kobietę. Fot. arch.

Funkcjonariusz Policji z Arlington w Teksasie chwycił za broń i oddał kilka strzałów w kierunku agresywnego psa, który chciał go zaatakować. Jedna z kul trafiła w kobietę, która nieopodal leżała na trawniku. 30-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 17:15 czasu lokalnego na Cantor Drive w mieście Arlington, w Teksasie. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na trawniku leży “bezdomna kobieta”, która najprawdopodobniej zemdlała. Gdy jeden z policjantów chciał do niej podejść, nagle zauważył agresywnego psa biegnącego w jego kierunku.

Policjant chwycił za broń i oddał kilka strzałów w kierunku zwierzęcia. Kiedy usłyszał krzyk kobiety, zorientował się, że ta została trafiona. 30-latka niezwłocznie została zabrana do pobliskiego szpitala, gdzie na skutek odniesionej rany postrzałowej górnych części ciała zmarła około godz. 18.

Denatka została zidentyfikowana jako Margarita Brooks. Okazało się, że była córką oficera Straży Pożarnej z Arlington. Komendant lokalnej policji, Will Johnson, złożył kondolencje rodzinie przypadkowo zastrzelonej kobiety.

Tożsamość świeżo upieczonego oficera nie została ujawniona. Policja w Arlington podała tylko, że mężczyzna ma 25 lat, w policji służy od 7 lat, a w tym roku ukończył z powodzeniem akademię policyjną.

Policja poinformowała, że pies, do którego strzelał mundurowy to mieszaniec labradora ważący około 18 kilogramów. Zwierzę zostało ranne, ale przeżyło. Aktualnie pozostaje pod opieką lekarzy weterynarii.

Oficer został wysłany na płatny urlop. Trwa dochodzenie w sprawie. Niewykluczone, że policjant zostanie oskarżony i stanie przed sądem.

Czytaj również: Akcja policji w Chojnowie. Funkcjonariusze mieli prawo strzelać do psów

 

Źródło: Fox 4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane