Anglia: Poturbowali ochroniarza z Afryki Południowej, bo “myśleli, że jest Polakiem” [WIDEO]

Napastnicy zaatakowali pochodzącego z Afryki ochroniarza, bo „myśleli, że jest Polakiem”. Fot. Shutterstock.com

Napastnicy zaatakowali pochodzącego z Afryki ochroniarza, bo „myśleli, że jest Polakiem”. Fot. Shutterstock.com

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce na terenie jednej ze szkół w hrabstwie Somerset (południowo-zachodnia Anglia). Grupa młodych mężczyzn napadła tam na pracownika ochrony. Agresorzy zdemolowali pojazd 52-latka pochodzącego z RPA i złamali mu rękę, bo… „myśleli, że jest Polakiem”.

Do ataku na pracownika ochrony doszło na skutek interwencji wobec osób, które włamały się do szkolnej biblioteki i poprzewracały regały z książkami. Grupa czterech młodych mężczyzn zaatakowała 52-letniego migranta z RPA, który ochraniał szkołę w Taunton (Somerset, hrabstwo w południowo-zachodniej Anglii). Napastnicy myśleli, że ochroniarz jest Polakiem.

Jak donosi portal metro.news, w konfrontacji z napastnikami mężczyzna doznał złamania ręki. Betonowym krawężnikiem zdemolowali również jego samochód służbowy. Wcześniej jednak ukradli mu kluczyki i wyrzucili w krzaki, aby ochroniarz nie mógł odjechać. Podczas ataku na 52-latka, mężczyźni krzyczeli, aby ten “wracał do Polski”.

Metro.news podaje, że sprawcy ataku nie rozpoznali południowoafrykańskiego akcentu 52-latka, dlatego “myśleli, że jest Polakiem”.

Wiadomo, że na sytuację zareagował inny pracownik ochrony. Ron Blake, współpracownik poszkodowanego 52-latka, wyjaśnił, że jego kolega został wielokrotnie uderzony, po czym przewrócił się na krawężnik i w ten sposób złamał kośc ramienia. Mężczyzna podkreślił, że jako świadek całej sytuacji, wezwał na miejsce pomoc. Dodał, że jego żona i dzieci martwią się teraz, kiedy wyjeżdża do pracy.

Obaj mężczyźni są zatrudnieni w firmie Walford Security.

Po słowach, jakie wykrzykiwali agresorzy, policja zakwalifikowała atak jako rasistowski. Aktualnie mężczyźni, których wizerunek zarejestrowała kamera samochodowa i pobliski monitoring wizyjny są poszukiwani.

Czytaj również: Strzały w Alejach Jerozolimskich. Napastnika obezwładnili pracownicy ochrony Dworca Centralnego

 

Źródło: metro.news

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane