Umyślnie potrącił pieszych, wyskoczył z auta i skatował jedną z poszkodowanych kobiet. Napastnika zatrzymali policjanci

Kierujący samochodem dostawczym umyślnie zjechał z jezdni i potrącił idących chodnikiem pieszych. Fot. KMP Wałbrzych

Kierujący samochodem dostawczym umyślnie zjechał z jezdni i potrącił idących chodnikiem pieszych. Fot. KMP Wałbrzych

Umyślnie zjechał z jezdni i potrącił troje pieszych, po czym wysiadł z samochodu i pięściami zaczął bić po twarzy jedną z poszkodowanych kobiet. Zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego 27-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 3 miesięcy.

W czwartek (18 lipca) wieczorem na ul. Młynarskiej w Wałbrzychu kierujący samochodem dostawczym umyślnie zjechał z jezdni i potrącił idących chodnikiem pieszych. Następnie sprawca wysiadł z pojazdu i zaatakował jedną z poszkodowanych kobiet uderzając ją kilkakrotnie pięścią w twarz i powodując poważne obrażenia głowy, a następnie uciekł.

Pokrzywdzone osoby to dwie kobiety w wieku 18 i 22 lat oraz 23-letni wałbrzyszanin.

Jak poinformował sierż. szt. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko ustalili, że napastnikiem był były partner 22-latki. Poszukiwany mężczyzna już po kilku minutach został zatrzymany przy ul. Niepodległości, a jego samochód zabezpieczony do celów procesowych na parkingu strzeżonym.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 27-letni wałbrzyszanin w momencie popełnienia czynu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie 1,25 promila alkoholu. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres 3 najbliższych miesięcy.

Mężczyzna odpowie za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Czytaj również: Wrocław. Policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o potrącenie funkcjonariusza

 

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane