Na zamieszki przyszedł z dzieckiem. Policjanci zatrzymali mężczyznę [WIDEO]

Mężczyzna, który stanął z dzieckiem na przeciwko policji i Marszu Równości w Białymstoku został zatrzymany. Fot. arch.

Mężczyzna, który stanął z dzieckiem na przeciwko policji i Marszu Równości w Białymstoku został zatrzymany. Fot. arch.

Mężczyzna, który stanął z dzieckiem na przeciwko policji i Marszu Równości w Białymstoku został zatrzymany pod zarzutem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 37-latek sam zgłosił się do białostockiej komendy.

Policja zatrzymała 37-latka, który brał udział w kontrmanifestacji przeciwko Marszowi Równości w Białymstoku. Mężczyzna ten na zamieszki przyszedł z własnym dzieckiem narażając je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

– Do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zgłosił się 37-latek podejrzewany o to, że 20 lipca 2019 roku na Alei Piłsudskiego w Białymstoku naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna został zatrzymany – poinformował nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Nagranie przedstawiające sytuację opublikował w mediach społecznościowych m. in. Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

“Takie sceny rozegrały się wczoraj na ulicach Białegostoku. Policjanci zawsze muszą być apolityczni i bezstronni. Pomimo czasami wielkich emocji muszą pozostać spokojni i opanowani” – napisali w komentarzu do nagrania policyjni związkowcy.

Podczas zgromadzenia doszło do starć kontrdemonstrantów z uczestnikami Marszu Równości oraz policją. Napastnicy użyli butelek, kamieni i kostki brukowej. Jedna policjantka została lekko ranna.

W Marszu Równości, który w sobotę przeszedł ulicami Białegostoku – według policyjnych szacunków – udział wzięło co najmniej 5 tys. ludzi. Tysiąc uczestników marszu oraz cztery tysiące przeciwników i obserwatorów. Marsz zabezpieczało 700 policjantów z Białegostoku i województwa podlaskiego, Olsztyna, Radomia, Warszawy.

W trakcie i tuż po wydarzeniach policjanci zatrzymali co najmniej 25 osób, cztery z nich są podejrzewane o przestępstwa (m.in. rozbój, naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy policji).

Czytaj również:

 

Źródło: KWP Białystok

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Józef z BergamotuOlo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olo
Gość
Olo

Już nie bejsbol. Teraz na rozpierduchy sebix bierze bombelka. Chociaż ryzyko utraty 500+ dość wysokie. Ale jest +10 do szacunu na dzielni

Józef z Bergamotu
Gość
Józef z Bergamotu

Pewnie myślał, że to powstrzyma “polską” policję przed torowaniem drogi przez wzburzone miasto zboczeńcom. Gdy policjant otrzymuje rozkaz niezgodny z prawem musi odmówić wykonania – czy narażanie dziecka na rozdeptanie przez policyjną tylarierę jest w Polsce ceną za zaplanowaną przez PiS i ich masońskich mocodawców demoralizację?

Ostatnio dodane