Policjanci z Torunia na celowniku szefowej MSWiA. Powód? “Suto zakrapiane spotkanie” w komisariacie

W komisariacie na toruńskim Śródmieściu oraz w siedzibie Sztabu Policji w Toruniu miało dojść do hucznej imprezy z udziałem oficerów Policji. Fot. KMP Toruń

W komisariacie na toruńskim Śródmieściu oraz w siedzibie Sztabu Policji w Toruniu miało dojść do hucznej imprezy z udziałem oficerów Policji. Fot. KMP Toruń

Minister Elżbieta Witek poleciła Komendantowi Głównemu Policji natychmiastowe przeprowadzenie kontroli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Chodzi o informacje podane na stronie Mundurowi Dziękują Rządowi dotyczącą hucznej imprezy do jakiej miało dojść m. in. w komisariacie na toruńskim Śródmieściu oraz w siedzibie Sztabu Policji w Toruniu.

Jak wynika z doniesień strony Mundurowi Dziękują Rządowi, w komisariacie na toruńskim Śródmieściu oraz w siedzibie Sztabu Policji w Toruniu miało dojść do “suto zakrapianego spotkania” z udziałem oficerów Policji. Do hucznej zabawy na terenie jednostki policji miało dojść w ubiegłym tygodniu, kilka godzin po zakończeniu oficjalnych wojewódzkich obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Z informacji do jakich dotarła redakcja strony MDR wynika również, że jeden z mundurowych miał zostać ranny na skutek uderzenia głową w hydrant.

Szefowa MSWiA Elżbieta Witek poleciła Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. Jarosławowi Szymczykowi natychmiastowe przeprowadzenie kontroli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

“Przed chwilą poleciłam Komendantowi Głównemu Policji przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w w KWP w Bydgoszczy. Jeśli informację medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników” – napisała na Twitterze minister Elżbieta Witek.

Wiadomo, że trwa wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie. Doniesienia MDR potwierdziła rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji.

– Dotychczasowe ustalenia wskazują, że do takiego “nieformalnego” spotkania miało dojść w Komisariacie Toruń-Śródmieście. To się jeszcze nie dokonało formalnie, ale odwołana zostanie komendant tego komisariatu Dorota R. Z naszych informacji wynika także, że rzeczywiście ranny został jeden z funkcjonariuszy i weryfikujemy obecnie w jakich okolicznościach doznał on obrażeń – poinformowała podinsp. Monika Chlebicz.

Czytaj również: Czworonożni funkcjonariusze na emeryturze. Tylko nieliczni mogą liczyć na “michę” od państwa

 

Źródło: Facebook/Mundurowi Dziękują Rządowi, Twitter/Elżbieta Witek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane