Premier RP: W “Złotopolskich” policjant gonił przestępcę na rowerze. Teraz do Policji trafia najnowocześniejszy sprzęt

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w wojewódzkich obchodach święta Policji z okazji 100. rocznicy utworzenia tej formacji. Fot. Adam Guz/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w wojewódzkich obchodach święta Policji z okazji 100. rocznicy utworzenia tej formacji. Fot. Adam Guz/KPRM

– Pewnie cześć z państwa pamięta taki serial „Złotopolscy”. Jak tam policjant na rowerze gonił przestępcę. I jestem pewien, że bardzo wielu policjantów, jeśli nie wszyscy, wykorzystałoby każdy środek lokomocji, żeby doścignąć przestępcę. Ale ja chcę podkreślić to, że właśnie do policji polskiej trafia najnowocześniejszy sprzęt – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Katowicach podczas wojewódzkich obchodów święta policji z okazji 100. rocznicy utworzenia tej formacji.

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. – To wielkie święto. Ale wiemy doskonale, że policjanci nie działają tylko od święta, działają każdego dnia i każdej nocy, aby zapewnić nam bezpieczeństwo – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd wprowadził wiele rozwiązań usprawniających pracę Policji. Chodzi m.in. o Program Modernizacji Służb Mundurowych, na który przeznaczono 9,2 mld zł, przywrócenie ponad 100 posterunków, wdrożenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także zakup nowoczesnych śmigłowców Black Hawk.

– Pewnie cześć z państwa pamięta taki serial „Złotopolscy”. Jak tam policjant na rowerze gonił przestępcę. I jestem pewien, że bardzo wielu policjantów, jeśli nie wszyscy, wykorzystałoby każdy środek lokomocji, żeby doścignąć przestępcę. Ale ja chcę podkreślić to, że właśnie do policji polskiej trafia najnowocześniejszy sprzęt. Ostatnio zakupiliśmy trzy nowe Black Hawki. Śmigłowce produkowane tu, w Polsce – zaznaczył premier Morawiecki.

– To wszystko są działania, które prowadzą do zwiększenia profesjonalizacji i do zwiększenia możliwości działania policji polskiej na wielu odcinkach działania – wskazał Mateusz Morawiecki.

Premier podziękował wszystkim policjantom oraz ich rodzinom za “wierną i wspaniałą służbę społeczeństwu polskiemu”.

Podczas uroczystości szef rządu wręczył odznaczenia za zasługi dla polskiej Policji oraz złożył kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Bolesława Chrobrego w Katowicach.

Czytaj również: Mundurowa emerytura po 25 latach i pełnopłatne nadgodziny. Sejm uchwalił nowe przepisy dotyczące funkcjonariuszy

 

Źródło: KPRM

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Pełna zgoda Panie Premierze! Przez ostatnie kilka lat widać znaczący postęp w dostępie policji do nowoczesnego sprzętu. Kto pamięta jeszcze czasy gdy po ulicach jeździły niebieskie polonezy ten sam wie o co chodzi 🙂

Ostatnio dodane