Kłobuck. Po pijaku, bez tablic, z bronią, amunicją i amfetaminą w plecaku rozbił się na policyjnym radiowozie

Policjanci z kłobuckiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli motocyklistę, którego jednoślad nie posiadał tablic rejestracyjnych. Fot. KPP Kłobuck

Policjanci z kłobuckiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli motocyklistę, którego jednoślad nie posiadał tablic rejestracyjnych. Fot. KPP Kłobuck

34-latka jadącego motocyklem bez tablic rejestracyjnych zauważyli policjanci z kłobuckiej drogówki. Wezwali mężczyznę do zatrzymania się, ale ten przyśpieszył i ostatecznie doprowadził do kolizji z radiowozem. Okazało się, że sprawca był nietrzeźwy, a w plecaku przewoził “przedmiot przypominający broń palną”, amunicję i ponad pół kilo amfetaminy.

Policjanci z kłobuckiej drogówki, patrolując rejon ulicy Szkolnej w Kłobucku, zauważyli w pewnym momencie motocyklistę, którego jednoślad nie posiadał tablic rejestracyjnych. – Gdy stróże prawa chcieli go zatrzymać, ten gwałtownie przyspieszył, usiłując uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna doprowadził ostatecznie do kolizji z radiowozem, po czym szybko został zatrzymany przez mundurowych – mówi mł. asp. Kamil Raczyński, recznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Jak się okazało, 34-letni mieszkaniec gminy Kłobuck był nietrzeźwy. – Badanie wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu – podał Raczyński.

Co więcej, podczas przeszukania przewożonego przez mężczyznę bagażu, policjanci ujawnili przedmiot przypominający broń palną i amunicję, a także worek foliowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu substancji policyjnym testerem okazało się, że proszek, to amfetamina o łącznej wadze ponad 0,5 kg.

Sprawę dokładnie wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem prokuratora. – Mężczyzna usłyszał policyjne zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej broni i amunicji, a także kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości – poinformował rzecznik prasowy kłobuckiej policji.

– W toczącym się postępowaniu powołani zostaną biegli z zakresu toksykologi oraz balistyki, którzy dokładnie określą skład chemiczny zabezpieczonej substancji, a także wypowiedzą się na temat zabezpieczonej broni i amunicji – podkreślił mł. asp. Kamil Raczyński. Analizie zostanie poddana również krew pobrana od zatrzymanego 34-latka.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Czytaj również: W środku nocy zapukała w szybę radiowozu i zwyzywała policjantów. Jednego z mundurowych opluła

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KPP Kłobuck

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane