Wykopał szafę kablową z przewodami. Proceder kradzieży przerwali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei

46-letni mężczyzna, który wykopywał przy torach szafę kablową z przewodami,został namierzony dzięki fotopułapce. Fot. SOK

46-letni mężczyzna, który wykopywał przy torach szafę kablową z przewodami,został namierzony dzięki fotopułapce. Fot. SOK

Na szlaku kolejowym Zabrze-Gliwice, 46-letni mężczyzna wykopywał przy torach szafę kablową z przewodami. Proceder kradzieży przerwali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy błyskawicznie namierzyli sprawcę dzięki wykorzystaniu fotopułapki.

W piątek (19 lipca) przed południem funkcjonariusz dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach zaobserwował na zainstalowanej na szlaku Zabrze-Gliwice fotopułapce podejrzaną osobę, która kręciła się przy torach. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol SOK.

– Chwilę później funkcjonariusze byli już we wskazanym miejscu – wyjaśnił insp. Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei. Jak się okazało, 46-mężczyzna tuż przy torach wykopał z ziemi szafę kablową z przewodami telekomunikacyjnymi na odcinku 6 metrów, z której zamierzał wyciąć miedziane elementy.

Insp. Marcin Zywiołek podkreślił, że funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zdołali ująć sprawcę jeszcze przed przystąpieniem do wyciania przewodów. Patrol SOK zabezpieczył również łopatę, kilof i grabie, którymi posługiwał się ujęty mężczyzna.

46-letni mieszkaniec Gliwic został przekazany do dyspozycji III Komisariatu Policji w Gliwicach do dalszych czynności.

Czytaj również: Kradli elementy czynnej infrastruktury kolejowej. Mogło dojść do tragedii

 

Źródło: SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane