Wrocław. Policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o potrącenie funkcjonariusza

Stróże prawa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o potrącenie interweniującego policjanta. Fot. KMP Wrocław

Stróże prawa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o potrącenie interweniującego policjanta. Fot. KMP Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali w godzinach porannych mężczyznę podejrzewanego o potrącenie interweniującego policjanta. Okazał się nim być 21-letni mieszkaniec Wrocławia. Ranny policjant doznał ogólnych potłuczeń i po zaopatrzeniu w szpitalu odpoczywa już w domu.

Potrącenie policjanta miało miejsce wczoraj na jednej z ulic wrocławskiego Ołbina. Dwóch dzielnicowych realizowało tam czynności w związku z podjętą interwencją. W jej trakcie zwrócili uwagę na kierującego, który jeździł bardzo agresywnie, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci, chcąc zwrócić uwagę kierującemu, podeszli do niego. W tym samym momencie kierujący samochodem dynamicznie ruszył w stronę jednego z nich. W wyniku tego manewru policjant został potrącony. Drugi z funkcjonariuszy oddał strzały ostrzegawcze z broni służbowej. Dzielnicowy niezwłocznie udzielił pomocy rannemu koledze i wezwał na miejsce wsparcie.

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze. Wysiłki policjantów przyniosły efekt, ponieważ już po kilku godzinach od zdarzenia namierzyli i zabezpieczyli samochód, którym poruszał się sprawca. Sprawca nie zdołał się długo ukrywać przed policjantami i został namierzony dziś w godzinach porannych.

Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Wrocławia, karany wcześniej za kradzieże. Mężczyzna niedawno opuścił zakład karny.

Ranny policjant doznał ogólnych potłuczeń w związku z potrąceniem. Został on już wypisany ze szpitala i odpoczywa w domu.

Czytaj również: Nowe radiowozy dla dolnośląskiej policji. Nowa grupa SPEED utrze nosa “piratom drogowym” [ZDJĘCIA]

 

Źródło: KMP Wrocław

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane