Policjantka w czasie wolnym od służby zapobiegła tragedii na torach

Policjantka po służbie zauważyła mężczyznę stojącego na torach. Fot. KPP Koło

Policjantka po służbie zauważyła mężczyznę stojącego na torach. Fot. KPP Koło

Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszki zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w miejscowości Polonisz. Policjantka po służbie zauważyła mężczyznę stojącego na torach.

Jak poinformowała st. sierż. Weronika Czyżewska, do zdarzenia doszło kilkanaście dni temu, a dokładnie 30 czerwca br. – Tuż po północy w okolicy niestrzeżonego przejazdu kolejowego w miejscowości Polonisz na terenie gminy Babiak, policjantka w czasie wolnym od służby zauważyła mężczyznę stojącego na torach – podała rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Przewidując, co może się wydarzyć, post. Magdalena Kołodziejska zatrzymała swój pojazd i bez chwili zastanowienia zaczęła działać. – Podeszła do mężczyzny i próbowała nawiązać z nim kontakt, ale ten nie chciał z nią rozmawiać – mówi st. sierż. Weronika Czyżewska.

Mundurowa rozpoznała mężczyznę. Okazało się, że wcześniej podejmowała interwencje związane z jego zdrowiem psychicznym. – Mężczyzna mimo wielu próśb, nie chciał zejść z torowiska. Wtedy policjantka zrozumiała, że 28-latek zamierza popełnić samobójstwo. Siłą ściągnęła mężczyznę z torów i zadzwoniła po pomoc – dodała Czyżewska.

Mężczyzna trafił do specjalistycznego szpitala, gdzie otoczono go opieką medyczną.

Czytaj również:

 

Źródło: KPP Koło

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane