Konwój Służby Więziennej zatrzymał się i pomógł zabezpieczyć miejsce groźnego wypadku [ZDJĘCIA]

Na miejsu wypadku jako pierwsi działania podjęli funkcjonariusze z konwoju Służby Więziennej. Fot. GISW Gdańsk

Na miejsu wypadku jako pierwsi działania podjęli funkcjonariusze z konwoju Służby Więziennej. Fot. GISW Gdańsk

Na trasie S5 niedaleko Poznania doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Do działania natychmiast przystąpili przejeżdżający tamtędy funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Gdańska, którzy sprawnie i profesjonalnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

W ubiegłym tygodniu na trasie szybkiego ruchu S5, około 40 km przed Poznaniem, doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. – Samochód osobowy uderzył w bariery ochronne i stanął w poprzek jezdni zajmując dwa pasy i uniemożliwiając przejazd – poinformował mjr Marek Stuba, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku.

Przejeżdżający tamtędy konwój z osadzonym zatrzymał się i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Gdańska po szybkiej ocenie sytuacji na drodze i sprawdzeniu stanu zdrowia poszkodowanego niezwłocznie zgłosili wypadek dzwoniąc na numer alarmowy 112.

– Poszkodowany będąc w szoku po wypadku wymagał bacznej uwagi naszych funkcjonariuszy – podkreśla mjr Stuba.

Jeszcze przed przyjazdem służb funkcjonariusze Służby Więziennej z pomocą kierowcy TIR-a zepchnęli rozbite auto na skrajny pas jezdni w celu udrożnienia przejazdu dla innych samochodów. – Niektórzy kierowcy bowiem omijali pojazdy nie bacząc na realne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu – wyjaśnił rzecznik prasowy OISW w Gdańsku.

Dowódca Straży Pożarnej podziękował funkcjonariuszom Służby Więziennej za profesjonalizm i sprawne zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Czytaj również: Nie pozostali obojętni. Funkcjonariusze Służby Więziennej udzielili pomocy rannemu mężczyźnie

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: OISW w Gdańsku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane