Poszukiwany Czeczen boso przekroczył granicę. Nie wiedział, że obserwuje go Straż Graniczna [WIDEO]

Cudzoziemiec pieszo przekroczył zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Fot. BiOSG

Cudzoziemiec pieszo przekroczył zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Fot. BiOSG

39-letni Czeczen boso przekroczył zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za rozbój i groźby morderstwa.

W poniedziałek (15 lipca) funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce zatrzymali 39-letniego obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, który pieszo przekroczył zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

– Partol Straży Granicznej, wykorzystując pojazd obserwacyjny umożliwiający obserwację w nocy, zauważył po ukraińskiej stronie postać zbiżającą się do granicy. Idący boso mężczyzna przeskoczył zasieki, bramę i pokonując zakrzaczenia przedostał się do Polski. Został zatrzymany kilka minut później. Był zaskoczony – poinformowała Ewelina Szczepańska z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów. W oparciu o międzynarodowe bazy policyjne funkcjonariusze ustalili, że 39-latek jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Cudzoziemca podejrzewano o rozbój oraz groźby morderstwa. Aktualnie zatrzymany pozostaje w dyspozycji prokuratury.

Czytaj również: “Kontrwywiad obywatelski” na medal. Dzięki informacji od mieszkańca pogranicza, Straż Graniczna zatrzymała imigranta

 

Źródło: Straż Graniczna

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane