Podczas pościgu wycelował w policjantów atrapą broni. Został obezwładniony i zatrzymany

Podczas ucieczki mężczyzna obrócił się i wycelował w policjantów przedmiotem przypominającym broń palną. Fot. KPP Żagań

Podczas ucieczki mężczyzna obrócił się i wycelował w policjantów przedmiotem przypominającym broń palną. Fot. KPP Żagań

Policjanci zatrzymali w pościgu złodzieja paliwa. W trakcie ucieczki mężczyzna wycelował w policjantów przedmiotem przypominającym broń. Okazało się, że był to pistolet na metalowe kulki.

W niedzielę (14 lipca) dyżurny żagańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw znajdującej się na terenie gminy Iłowa.  – Zgłaszający określił dokładnie pojazd, którym poruszał się mężczyzna oraz kierunek, w którym odjechał – wyjaśniła stsierż. Aleksandra Jaszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu,.

Działania podjęte przez iłowskich policjantów pozwoliły na szybkie ustalenie tego samochodu. – Kierujący na widok policyjnego radiowozu gwałtownie ruszył z miejsca i podjął próbę ucieczki. Nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe wydawane przez uprzywilejowany pojazd. W pewnej chwili zatrzymał samochód, wysiadł z niego i zaczął biec – relacjonuje oficer prasowa.

Czytaj także:

Policjant zastrzelił 43-latka mierzącego z broni pneumatycznej. Prokuratura umorzyła sprawę

Iłowscy policjanci ruszyli za uciekinierem. – Kiedy już doganiali mężczyznę, ten obrócił się i wycelował w funkcjonariuszy przedmiotem przypominającym broń palną. Mundurowi skutecznie zareagowali, udaremnili jego ucieczkę i obezwładnili go – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk.

Przedmiot, który zatrzymany skierował w stronę policjantów okazał się pistoletem na metalowe kulki.

– W trakcie czynności z mężczyzną policjanci ustalili, że 38-latek uciekał przed nimi nie tylko dlatego, że wcześniej ukradł paliwo, ale również znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był przekonany, że jeśli skieruje pistolet w kierunku iłowskich stróżów prawa zaprzestaną oni pościgu – tłumaczy rzecznik żagańskiej policji.

38-latek trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów.

Czytaj również: Pobił podróżnego, interweniujących policjantów i ratowników. Prokuratura bada zasadność użycia broni

 

Źródło: KPP Żagań

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane