Seniorka myślała, że bierze udział w policyjnej akcji przeciwko “fałszerzom pieniędzy”. Policjanci szukają oszustów

Starsza kobieta myślała, że bierze udział w policyjnej akcji przeciwko "fałszerzom pieniędzy". Fot. KPP Ostrów Wielkopolski

77-letnia kobieta myślała, że bierze udział w policyjnej akcji przeciwko “fałszerzom pieniędzy” i przekazała “funkcjonariuszom” ponad 15 tys. euro. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, o sprawie poinformowała prawdziwych policjantów.

4 lipca około godziny 13:30 mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Mężczyzna poinformował seniorkę, że aktualnie prowadzona jest akcja mająca na celu zatrzymanie “fałszerzy pieniędzy”.

Fałszywy policjant poprosił kobietę o wypłacenie oszczędności z banku, twierdząc, że pieniądze są naproszkowane, jednocześnie poinformował, że w drodze do banku zostanie ona „zaczepiona” przez innego policjanta, który przekaże jej telefon służący do kontaktowania się.

W trakcie drogi do banku, nieznany mężczyzna przekazał kobiecie urządzenie przypominające telefon komórkowy. Seniorka poszła do banku i wypłaciła ponad 9 tysięcy euro. Kwota ta została przekazana nieznajomemu mężczyźnie.

Będąc już w domu kobieta otrzymała kolejny telefon. Seniorka ponownie poszła do banku i wypłaciła jeszcze 6 tysięcy euro. 77-latka tłumaczyła, że po wyjściu z banku za każdym razem zgodnie z przekazanymi „wytycznymi” mówiła do urządzenia „halo, halo” i po pewnym czasie podchodził do niej mężczyzna odbierający pieniądze.

Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji wypłaciła z konta i przekazała oszustom ponad 15 tys. euro. Kiedy zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa powiadomiła o zdarzeniu ostrowskich funkcjonariuszy.

Na podstawie posiadanych przez policjantów informacji związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy poniżej.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć i nagrania wideo proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Telefon 62/ 73 77 270 lub 62/ 73 77271, 62/ 73 77 272, lub całodobowy numer 62 73 77 211.

Czytaj również: Policjanci pod wrażeniem. Tym razem babcia oszukała “wnuczka”

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane