Policja: 43-latek posiadał broń, amunicję i psy myśliwskie bez pozwolenia. Samozwańczy myśliwy usłyszał zarzuty

Funkcjonariusze ujawnili broń palną, amunicję i psy myśliwskie, na które mężczyzna nie posiadał pozwolenia. Fot. KPP Miechów

Funkcjonariusze ujawnili broń palną, amunicję i psy myśliwskie, na które mężczyzna nie posiadał pozwolenia. Fot. KPP Miechów

Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia oraz hodowanie bez zgody starosty psów rasy chart odpowie 43-letni mieszkaniec gminy Kozłów. Na terenie posesji należącej do mężczyzny policjanci ujawnili tzw. “nadlufkę”, przerobioną broń krótką, amunicję oraz psy myśliwskie, których posiadanie wymaga pozwolenia.

W środę (10 lipca) policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, na podstawie zebranych materiałów pracy operacyjnej, podjęli czynności przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych 43-letniego mieszkańca gminy Kozłów, którego podejrzewali o posiadanie broni i amunicji bez pozwolenia.

– Na miejscu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli długą broń myśliwską typu BOK, przerobioną broń krótką z rozwierconą lufą i iglicą oraz  amunicję – poinformowała sierż. sztab. Ewelina Piech z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. – Dodatkowo na terenie posesji ujawnili w dwóch kojcach sześć chartów, w tym trzy dorosłe psy i trzy szczenięta – dodała rzecznik prasowa.

Ustawa z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie

Art. 10. Posiadanie i hodowanie lub utrzymywanie chartów rasowych lub ich mieszańców wymaga zezwolenia starosty.
Art. 52. 4) Kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Rzecznik prasowa miechowskiej policji dodała, że mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia, jak również posiadania chartów bez pozwolenia Starosty.

Czytaj również: Policjanci bez taryfy ulgowej przy ubieganiu się o pozwolenie na broń palną

 

Źródło: KPP Miechów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane