Gdańsk. Policjantka odnalazła dziewczynkę, która zgubiła się na plaży

St. post. Otylia Gromek odnalazła na zatłoczonej plaży zagubioną 3,5 letnią dziewczynkę. Fot. KMP Gdańsk

St. post. Otylia Gromek odnalazła na zatłoczonej plaży zagubioną 3,5 letnią dziewczynkę. Fot. KMP Gdańsk

Policjantka z komisariatu na gdańskim Przymorzu, która swój wolny czas spędzała na plaży, odnalazła zagubioną 3,5 letnią dziewczynkę. Dzięki spostrzegawczości st. post. Otylii Gromek, dziecko całe i zdrowe, bezpiecznie wróciło do rodziców.

W czwartek (11 lipca) policjantka Otylia Gromek swój wolny czas spędzała na plaży. Około godziny 13.00 zauważyła mężczyznę, który informował plażowiczów o tym, że kilkanaście minut temu stracił z oczu swoją 3,5 letnią córkę.

Policjantka od razu podeszła do zrozpaczonego mężczyzny, powiedziała mu, że jest funkcjonariuszem Policji, uspokoiła go i zapewniła, że pomoże mu w szukaniu dziecka. W rozmowie z ojcem zdobyła niezbędne informacje o jej wyglądzie i zaczęła sprawdzać plażę. W międzyczasie zadzwoniła również do oficera dyżurnego i poprosiła o wsparcie w poszukiwaniach.

Po około 15 minutach policjantka zauważyła dziewczynkę bawiąca się z innymi dziećmi. Od razu się nią zaopiekowała i aby zapobiec minięciu się z tatą dziewczynki, który krzycząc jej imię szukał dziecka w innej części plaży poprosiła o pomoc plażowiczów, aby go poinformowali, że dziewczynka jest bezpieczna pod jej opieką. Dzięki spostrzegawczości i zaangażowaniu policjantki 3,5 letnia dziewczynka wróciła do taty.

Pomimo ciągłych apeli w sezonie letnim policjanci i ratownicy WOPR-u bardzo często otrzymują zgłoszenia od opiekunów o zagubieniu się dzieci.

Czytaj również: Kurs pierwszej pomocy zamiast mandatu. Niecodzienna akcja opolskiej policji, PCK i Sanepidu

 

Źródło: KMP Gdańsk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane