Wiceszef śląskiej policji insp. Piotr Kucia pożegnał się z mundurem. Wkrótce zostanie wiceprezydentem Bielska-Białej

Inspektor Piotr Kucia od 2012 roku nadzorował w śląskiej Policji pion logistyczny. Fot. KWP Katowice

Inspektor Piotr Kucia od 2012 roku nadzorował w śląskiej Policji pion logistyczny. Fot. KWP Katowice

Po 27 latach służby Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotr Kucia pożegnał się z mundurem. Pożegnali go policjanci oraz pracownicy cywilni śląskiej Policji. To jednak nie koniec kariery zawodowej Piotra Kuci, bowiem już za kilka dni zostanie wiceprezydentem Bielska-Białej.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotra Kucia po 27 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę. Wczoraj w katowickiej komendzie wojewódzkiej pożegnali go przedstawiciele kierownictwa, koleżanki i koledzy mundurowi oraz pracownicy cywilni, którzy podziękowali mu również za wspólną służbę.

Inspektor Piotr Kucia od 2012 roku nadzorował w śląskiej Policji pion logistyczny. Pod jego nadzorem przeprowadzono wiele przedsięwzięć inwestycyjnych.

W latach 2012-2018 pod nadzorem insp. Piotra Kuci wybudowano od podstaw: Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz komisariaty: w Jasienicy, Skoczowie, KP I w Sosnowcu, KP III w Gliwicach, w Kłomnicach, w Czechowicach Dziedzicach, w Szczyrku. Jednocześnie zrealizowano rozbudowę komend: w Wodzisławiu, w Rybniku oraz w Zawierciu. Ponadto Policja doposażyła w sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny obiekty zaadoptowane na potrzeby Policji przez samorządy terytorialne posterunków: w Godowie, Kozach, Koszęcinach. W 2019 roku została zakończona budowa nowej siedziby Posterunku Policji w Wilkowicach oraz rozbudowa Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Ponadto w 2019 roku planuje się oddanie do użytku: Posterunek Policji w Istebnej, Milówce oraz Komisariaty Policji w Łodygowicach, w Miedźnej, w Woli oraz Wojkowicach. Ponadto w 2019 roku Planuje się oddanie do użytku: Posterunek Policji w Istebnej, Milówce oraz Komisariaty Policji w Łodygowicach, w Miedźnej, w Woli oraz Wojkowicach.

Inspektor Piotr Kucia jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowych studiów Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Szlify oficerskie zdobywał w 2000 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Służbę w policji rozpoczął 22 lipca 1992 roku. Po kursie w Batalionach Prewencji Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, służył w Komisariacie Policji w Szczyrku. Już w 2000 roku został przeniesiony do Szkoły Policji w Katowicach do sekcji organizacji szkolenia i poligrafii. W 2002 roku po raz pierwszy pełnił ukierunkowane obowiązki na stanowiskach ds. zamówień publicznych oraz zaopatrzenia i transportu. Po kolejnych pięciu latach objął stanowisko Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W 2009 roku – po siedemnastu latach służby – objął stanowisko Dyrektora Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji. Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Logistycznych został w 2012 roku. Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi oraz – Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”. W dniu 15 czerwca tego roku, Pan Komendant złożył raport do Komendanta Głównego Policji o zwolnienie ze służby.

Czytaj również: Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie zginął w wypadku drogowym

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: ochrona24.info, KWP Katowice

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane