Policjant zginął na motocyklu. Ksiądz odpowie za spowodowanie wypadku, grozi mu 8 lat więzienia

Według ustaleń policji kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu. Fot. Policja

Według ustaleń policji kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu. Fot. Policja

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym odpowie 54-letni ksiądz z Bochni, który – według ustaleń policji – wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu. Do tragedii doszło w Wełninie pod Buskiem-Zdrojem. W wypadku zginął nadkomisarz Krzysztof Skowron, Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie. Tarnowska kuria ma wydać komunikat w tej sprawie.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w poniedziałek (8 lipca) około godz. 13 na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin (woj. świętokrzyskie). Według ustaleń policji kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu, który prowadził policjant. Mimo godzinnej reanimacji nadkomisarz Krzysztof Skowron zmarł.

Na miejscu wypadku policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy – urządzenie pomiarowe nie wykazało u niego alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badań na obecność alkoholu i substancji psychotropowych w organizmie.

Jak poinformował prokurator Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, kierujący samochodem usłyszał zarzut z artykułu 177 par. 2 Kodeksu karnego, który dotyczy naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

54-letni ksiądz, Ryszard P., nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Najważniejszym dowodem w sprawie będzie opinia biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych. To może jednak potrwać, bowiem śledczy dopiero kompletują materiał dowodowy, który zostanie przekazany biegłemu. Oprócz przeprowadzonych na miejscu zdarzenia oględzin pojazdów oraz miejsca wypadku, śledczy mają do dyspozycji zeznania świadków oraz nagranie z pobliskiego monitoringu. Kolejnym z dowodów mają być wyniki sekcji zwłok motocyklisty.

54-latkowi grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Tarnowska kuria ma wydać komunikat w tej sprawie.

Policjant z pasją

Nadkomisarz Krzysztof Skowron pełnił służbę w Policji od 1994 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył prawo i administrację. Przez większość swojej służby w Policji związany był z Gliwicami, gdzie zdobywał niezbędne doświadczenie policyjne, pełniąc służbę na wielu stanowiskach wykonawczych.

W 2010 roku został Komendantem Komisariatu IV w Gliwicach, a następnie w 2013 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu w Pyskowicach. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie go we wrześniu 2014 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich. Z dniem 24 grudnia 2015 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku, aż w końcu objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie.

Mundurowy był zapalonym sportowcem. Współtworzył drużynę piłkarską w policji, trenował m.in. kolarstwo, siatkówkę. W Mikołowie zdążył stworzyć drużynę siatkarką w tamtejszej komendzie.

Krzysztof Skowron motocyklem jeździł do pracy i ze znajomymi po Europie.

Czytaj również: Małopolscy policjanci w żałobie. Funkcjonariusz zginął w wypadku samochodowym

 

Źródło: Policja, ochrona24.info, tvn24.pl, dziennikzachodni.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane