Świętokrzyscy policjanci dostali nowe radiowozy [ZDJĘCIA]

Świętokrzyscy policjanci otrzymali nowe radiowozy. Fot. KWP Kielce

Świętokrzyscy policjanci otrzymali nowe radiowozy. Fot. KWP Kielce

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komend Powiatowych Policji w Busku – Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Sandomierzu, a także we Włoszczowie otrzymali nowe radiowozy.

W środę (10 lipca) punktualnie o godzinie 15:00 na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyła się uroczystość, podczas której przekazano nowe radiowozy dla policji. Łącznie do mundurowych z garnizonu świętokrzyskiego trafiło 11 pojazdów.

– 5 z nich to auta marki Volkswagen Transporter T-6, które wyposażone są w 2 –litrowe benzynowe silniki o mocy 150 KM i umożliwiają przetransportowanie 5 funkcjonariuszy oraz 2 zatrzymanych. 6 kolejnych radiowozów, które trafiały dzisiaj do policjantów to samochody marki BMW. 3 z nich to auta nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz benzynowe silnik o mocy 252 KM, współpracujące z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. 3 kolejne BMW to pierwsze tego typu oznakowane radiowozy w naszym garnizonie. Auta te posiadają pod maską benzynowe silniki o mocy 184 KM współpracujące z automatyczną skrzynią biegów – poinformował sierż. szt. Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Samochody tę będą wykorzystywane przez policjantów wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego. – Bez wątpienia przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz pomogą sprawniej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy – podkreślił sierż. szt. Damian Janus.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyła m.in. Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, policjanci z garnizonu świętokrzyskiego na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Pawłem Dzierżakiem oraz Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach ks. ppłk Grzegorz Kamiński.

Spośród 11 aut, 2 volkswageny oraz 1 oznakowane BMW trafiły do kieleckich policjantów. Kolejne 2 oznakowane BMW będą użytkowane przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach, 1 volkswagen i 1 nieoznakowane BMW zostało przekazane starachowickim policjantom, natomiast po 1 volkswagenie otrzymali mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Włoszczowy, natomiast 1 nieoznakowanym BMW odebrali funkcjonariusze z Buska – Zdroju oraz Sandomierza.

Wszystkie radiowozy zostały zakupione z budżetu Policji.

Czytaj również: Policyjna łódź Harpun 550 zmieniła barwy. Dzięki niej fromborscy druhowie będą nieść pomoc innym

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KWP Kielce

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane