Straż Graniczna rozpracowała “hinduski kanał przerzutowy” w Bieszczadach. Obywatel Indii zatrzymany

Zatrzymany 4 lipca br. 27-letni obywatel Indii jest ostatnim podejrzanych w sprawie "hinduskiego kanału przerzutowego" w Bieszczadach. Fot. BiOSG

Zatrzymany 4 lipca br. 27-letni obywatel Indii jest ostatnim podejrzanych w sprawie "hinduskiego kanału przerzutowego" w Bieszczadach. Fot. BiOSG

27-letni obywatel Indii został zatrzymany przez Straż Graniczną z Krościenka. Mężczyzna jest ostatnim z podejrzanych w sprawie organizowania „hinduskiego kanału przerzutowego” w Bieszczadach.

Zatrzymanie miało związek ze sprawą z listopada 2018 roku, kiedy to funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 hindusów, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy na terytorium RP. Wtedy również ustalono i pociągnięto do odpowiedzialności karnej organizatorów  przerzutu – 1 Polaka i 1 obywatela Indii. Zostali oni zatrzymani i przedstawiono im zarzuty.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krościenku. Prowadzone prez kilka miesięcy działania doprowadził do ustalenia miejsca pobytu przebywającego legalnie w Polsce obywatela Indii. Kolejnych dwóch nielegalnych migrantów z Indii zatrzymano w lutym bieżącego roku.

Funkcjonariusze SG z Krościenka nie dawali jednak za wygraną. Wszystko bowiem wskazywało na to, że w tworzeniu kanału przerzutowego brała udział jeszcze jedna osoba. Mundurowi ustalili miejsce pobytu przebywającego legalnie w Polsce obywatela Indii. 4 lipca br. w Łodzi mężczyznę zatrzymali i postawili mu zarzuty.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku.

Czytaj również:

 

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane