Straż Graniczna z Kuźnicy zatrzymała Czeczena poszukiwanego przez włoski wymiar sprawiedliwości

Zatrzymany na przejściu granicznym w Kuźnicy cudzoziemiec poszukiwany był przez włoski wymiar sprawiedliwości. Fot. POSG

Zatrzymany na przejściu granicznym w Kuźnicy cudzoziemiec poszukiwany był przez włoski wymiar sprawiedliwości. Fot. POSG

Straż Graniczna z placówki w Kuźnicy zatrzymała Czeczena ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna odpowie teraz przed włoskim wymiarem sprawiedliwości za ułatwianie nielegalnego przekroczenia granicy włoskiej i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do zatrzymania doszło we wtorek (8 lipca) na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy. – Do odprawy granicznej na wyjazd z naszego kraju zgłosił się obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej – poinformował mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W czasie kontroli dokumentów funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna figuruje w dostępnych bazach danych jako osoba poszukiwana przez włoski wymiar sprawiedliwości w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji. – Cudzoziemiec był poszukiwany za ułatwianie nielegalnego przekroczenia granicy włoskiej i udział w zorganizowanej grupie przestępczej – wyjaśniła mjr Zdanowicz.

36-letni mężczyzna został zatrzymany. – Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji cudzoziemca przekazano funkcjonariuszom Policji w Sokółce – dodała rzecznik prasowa POSG.

 

Źródło: POSG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane