Straż Graniczna rozpoczęła VII w tym roku misję w Macedonii. Funkcjonariusze przeciwdziałają kryzysowi migracyjnemu

Polska Straż Graniczna wspiera Policję Macedonii w walce z kryzysem migracyjnym. Fot. SG

Polska Straż Graniczna wspiera Policję Macedonii w walce z kryzysem migracyjnym. Fot. SG

Polska Straż Graniczna wysłała do Macedonii kolejną grupę funkcjonariuszy, która wesprze lokalne służby w walce z kryzysem migracyjnym. To siódma tego typu misja w tym roku realizowana na macedońsko-greckiej granicy.

30 przedstawicieli z wszystkich oddziałów Straży Granicznej po raz siódmy w tym roku wyjechało na misję do Macedonii. Funkcjonariusze z Polski, na granicy macedońsko-greckiej, będą wspierać lokalną policję w działaniach związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu. Współpraca tego typu zapoczątkowana została w 2016 roku.

Czytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki: “Straż Graniczna jest obrońcą naszych granic”

Misją, która potrwa do 7 sierpnia br., dowodzi mjr SG Marek Ścibek, na co dzień pełniący służbę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej w Kętrzynie. Do zadań wykonywanych poza granicami RP będzie należało  zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestracja wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikacja autentyczności dokumentów.

Uczestnicy misji przeszli w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu kurs doskonalący „Przygotowanie funkcjonariuszy do realizacji zadań służbowych w ramach współpracy transgranicznej z państwami członkowskimi UE oraz innymi państwami w ramach umów bilateralnych”.

Jednym z celów takiego szkolenia jest zintegrowanie zespołu i przygotowanie grupy do wspólnej służby podczas  wyjazdu. Funkcjonariusze uczestniczyli m.in. w zajęciach z kwalifikowanej pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu, doskonalili również taktykę i technikę realizacji czynności w obiektach zurbanizowanych, a także zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i terenie, uzyskali również informacje o kraju docelowym.

Czytaj również: Straż Graniczna i WOT znad morza zawiązały współpracę na rzecz bezpieczeństwa kraju

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KGSG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane