Policjanci pod wrażeniem. Tym razem babcia oszukała “wnuczka”

Zmartwiona kłopotami „wnuczka” kobieta odpowiedziała, że nie ma aż tyle oszczędności i może mu pożyczyć jedynie 30 tys. złotych. Fot. Pixabay.com

Zmartwiona kłopotami „wnuczka” kobieta odpowiedziała, że nie ma aż tyle oszczędności i może mu pożyczyć jedynie 30 tys. złotych. Fot. Pixabay.com

Pod numer telefonu stacjonarnego 65-latki zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka, który poprosił o 50 tysięcy złotych. Sprytna seniorka domyśliła się, że to oszustwo, ale kontynuowała rozmowę i umówiła się na przekazanie pieniędzy w swoim mieszkaniu. Gdy w progu drzwi stanął młody mężczyzna, przywitali go policjanci.

65-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich odebrała telefon stacjonarny. W słuchawce usłyszała głos mężczyzny, który podawał się za jej wnuczka. – Kobieta od razu zorientowała się, że to oszust, ale sprytnie prowadziła z nim rozmowę. Zapytała troskliwie, dlaczego wnuczek ma zmieniony głos. Okazało się, że to z powodu choroby – opowiada podkom. Tatiana Lukoszek, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

Czytaj także:

“Policjant” zatrzymany po krótkim pościgu. Metodą “na CBŚP” wyłudził kielkadziesiąt tysięcy złotych od 83-latka

Mężczyzna standardowo opowiedział historyjkę o tym, że spowodował wypadek samochodowy i potrzebuje sporej gotówki. – Kwota, jaka miała go uchronić przed więzieniem to 50 tys. złotych. Zmartwiona kłopotami „wnuczka” kobieta odpowiedziała, że nie ma aż tyle oszczędności i może mu pożyczyć jedynie 30 tys. złotych –  mówi rzecznik prasowa siemianowickiej policji.

Mężczyzna zgodził się i powiedział, że przyśle po pieniądze swojego kolegę. Wówczas 65-latka zadzwoniła do komendy i opowiedziała o wszystkim dyżurnemu. – Na miejsce pojechali kryminalni i razem z kobietą czekali na oszusta – wyjaśniła podkom. Lukoszek.

Po chwili w drzwiach stanął młody mężczyzna i powiedział, że przyszedł odebrać pieniądze. Wtedy mundurowi ujawnili się i zatrzymali zaskoczonego takim obrotem sprawy oszusta.

Śledczy ustalają teraz czy mężczyzna ma na swoim koncie podobne przestępstwa.

Czytaj również: Działał metodą na śpiocha. Nie wiedział, że włamał się do domu funkcjonariusza CBŚP

 

Źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane