Policyjna łódź Harpun 550 zmieniła barwy. Dzięki niej fromborscy druhowie będą nieść pomoc innym

Łódź Harpun 550 zasiliła flotę Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku. Fot. KPP Braniewo

Łódź Harpun 550 zasiliła flotę Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku. Fot. KPP Braniewo

Choć zmieniła właścicieli i przeszła gruntowną metamorfozę zmieniając barwę z niebieskiej na czerwoną, to wciąż służy jednemu celowi – umożliwia niesienie pomocy potrzebującym na wodach Zalewu Wiślanego. Decyzją insp. Tomasza Klimka – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie służbowa łódź Harpun 550 zasiliła flotę Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku.

W minioną sobotę (6 lipca) we fromborskim porcie odbyło się oficjalne przekazanie łodzi Harpun 550. Jednostka pływająca należała dotąd do policjantów z Warmii i Mazur. Decyzją insp. Tomasza Klimka – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie łódź trafiła do Urzędu Miasta i Gminy Frombork, by docelowo zasilić flotę  miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W uroczystości w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie uczestniczył nadkom. Tadeusz Telenga – Komendant Powiatowy Policji w Braniewie, który oficjalnie przekazał kluczyki do łodzi nowym właścicielom.

Choć już nie w niebieskich a czerwonych barwach łódź niezmiennie będzie służyła realizacji zadań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym nad wodami Zalewu Wiślanego.

Strażacy ochotnicy dziękując insp. Klimkowi podkreślali, że dzięki okazanej życzliwości będą mogli realizować swoje plany, doskonalić umiejętności w ratownictwie wodnym, a tym samym nieść pomoc potrzebującym.

Czytaj również:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Źródło: KPP Braniewo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane