Nożem sterroryzował podróżnego. Napastnika odnaleźli i ujęli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei interweniowali w związku z groźbami wobec podróżnego.. Fot. SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei interweniowali w związku z groźbami wobec podróżnego.. Fot. SOK

Podszedł do pasażera i zagroził mu nożem. Roztrzęsiony podróżny zwrócił się do patrolu Straży Ochrony Kolei o pomoc. Chwilę później sprawca był już w rękach funkcjonariuszy.

W niedzielę (7 lipca) na stacji Jaworzno – Szczakowa patrol Straży Ochrony Kolei interweniował w związku z groźbami wobec podróżnego. Jak podał rzecznik prasowy SOK, do funkcjonariuszy podbiegł roztrzęsiony mężczyzna, który poinformował, że przed chwilą sterroryzowano go nożem.

Patrol SOK natychmiast podjął poszukiwania. – Po krótkim czasie funkcjonariusze zauważyli na przystanku PKS znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP mężczyznę, którego wygląd odpowiadał opisowi sprawcy – wyjaśnił insp. Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

Funkcjonariusze SOK natychmiast ujęli podejrzanego mężczyznę. Jak się okazało był to 34-letni mieszkaniec Jaworzna. – Podczas obszukania odzieży wierzchniej pod kątem niebezpiecznych przedmiotów funkcjonariusze SOK znaleźli przy ujętym nóż myśliwski, który zabezpieczyli jako dowód rzeczowy – podkreślił insp. Żywiołek.

Patrol Straży Ochrony Kolei przekazał ujętego mężczyznę wraz z zabezpieczonym dowodem rzeczowym w ręce funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Czytaj również:

 

Źródło: SOK

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane