Zniszczył ładunki pirotechniczne i opóźnił pokaz fajerwerków. Został ujęty przez pracowników ochrony

Pokaz fajerwerków podczas festiwalu "Ogień i Woda" w Ełku. Fot. Facebook/Ełckie Centrum Kultury

Pokaz fajerwerków podczas festiwalu "Ogień i Woda" w Ełku. Fot. Facebook/Ełckie Centrum Kultury

Zarzut zniszczenia fajerwerków przeznaczonych na pokaz podczas ełckiego festiwalu “Ogień i Woda” usłyszał 22-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony i przekazany policji. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas dwudniowego festiwalu “Ogień i Woda” organizowanego na Plaży Miejskiej w Ełku. Chuligański wybryk mężczyzny spowodował opóźnienie pokazów fajerwerków organizowanych w ramach tego wydarzenia.

Jak ustalili policjanci mężczyzna niezauważony wszedł do strefy pirotechnicznej, najprawdopodobniej od strony jeziora, gdzie na wyznaczonym polu znajdowały się punkty z fajerwerkami.

– 22-latek kompletnie zdemolował kilka boksów składających się z ładunków pirotechnicznych i zespołów zapalczych. Mężczyzna pijąc alkohol powyrywał urządzenia i porozrzucał je na brzegu jeziora. Na szczęście jeszcze przed rozpoczęciem pokazów został ujęty przez pracowników ochrony i przekazany policjantom – mówi sierż. szt. Tomasz Markowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Okazało się, że 22-latek był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie za zniszczenia mienia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna za przebywanie w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności i niewykonanie poleceń służb porządkowych już został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.000 złotych.

Czytaj również: Zabrał broń policjantowi, wycelował w głowę i nacisnął spust. Odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza

 

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane