26-latek uznany winnym wyprodukowania broni palnej za pomocą drukarki 3D. Wkrótce usłyszy wyrok

26-letni student z Wielkiej Brytanii został uznany za winnego ws. dotyczącej oskarżenia o wyprodukowanie działającej broni palnej za pomocą drukarki 3D. Fot. Pixabay.com

26-letni student z Wielkiej Brytanii został uznany za winnego ws. dotyczącej oskarżenia o wyprodukowanie działającej broni palnej za pomocą drukarki 3D. Fot. Pixabay.com

Brytyjski student Tendan M. został oskarżony i uznany winnym wyprodukowania broni palnej za pomocą drukarki 3D. Wyrok w sprawie 26-latka zapadnie w sieprniu br. To pierwsza tego typu sprawa w Wielkiej Brytanii.

26-letni Tendan M. został uznany przez brytyjski sąd za winnego ws. dotyczącej oskarżenia o wyprodukowanie działającej broni palnej za pomocą drukarki 3D. Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu.

Brytyjski student próbował się bronić przed oskarżeniami. Tłumaczył, że wyprodukowane elementy broni trzymał osobno. Podkreślał również, że nie był świadomy tego, że mogły być wykorzystane jako działająca broń. Wyjaśnił, że części broni wydrukował jedynie na potrzeby projektu filmowego realizowanego na uczelni.

Śledczy nie uwierzyli jednak w tłumaczenia 26-latka. Ich zdaniem M. planował dalsze modyfikacje drukowanych elementów i doprowadzić do osiągnięcia pełnej funkcjonalności wyprodukowanego za pomocą drukarki 3D pistoletu. Miał też szukać w internecie informacji dotyczących użycia amunicji w wydrukowanej broni.

Broń ujawniono przypadkiem w październiku 2017 r. podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 26-latka. Czynności realizowane wówczas przez policjantów miały związek ze śledzctwem dotyczących narkotyków. Pół roku później funkcjonariusze znaleźli kolejne wydrukowane części pistoletu.

Według sierżanta Jonathana Roberta z londyńskiej policji metropolitalnej jest to “pierwsza tego typu sprawa dotycząca wykorzystania drukarki 3D do produkcji broni”. Funkcjonariusz podkreślił, że dzięki policji drukowana broń nie trafiła w ręce przestępców. Tendan M. usłyszy wyrok 9 sierpnia br.

Czytaj również: Floryda. Policjant zaniechał interwencji podczas ataku aktywnego strzelca. Grozi mu 100 lat więzienia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane