Policjant z Nidzicy rzucił się do morza na ratunek tonącemu 17-latkowi

Mundurowy bez chwili namysłu rzucił się do morza i zaczął płynąć w kierunku osoby, która potrzebowała pomocy. Fot. Pixabay.com

Mundurowy bez chwili namysłu rzucił się do morza i zaczął płynąć w kierunku osoby, która potrzebowała pomocy. Fot. Pixabay.com

Policjant z Nidzicy podczas urlopu, wraz z innymi świadkami zdarzenia, rzucił się do morza na ratunek 17-latkowi. Jak pokazuje przykład sierżanta Andrzeja Łochnickiego, policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby, nieważne gdzie się jest.

Sytuacja miała miejsce w czwartek (1 lipca br.). Około godziny 12:00 sierżant Andrzej Łochnicki, będąc na urlopie, szedł plażą wspólnie z rodziną. W pewnym momencie usłyszał krzyk kobiety, która informowała, że jej syn tonie. Mundurowy bez chwili namysłu rzucił się do morza i zaczął płynąć w kierunku osoby, która potrzebowała pomocy. W pewnym momencie zauważył, że obok niego płynie również inny mężczyzna w kierunku tonącego.

Tonący nastolatek znajdował się około 70 metrów od linii brzegowej, pod nogami nie było czuć już gruntu. Policjant wraz z nieznajomym mężczyzną stanowczo wydawali polecenia, aby tonący się uspokoił, a następnie chwycili go płynąc do brzegu. Dopłynął do nich kolejny mężczyzna, który pomagał im w holowaniu nastolatka do brzegu. Po pewnym czasie w wodzie pojawił się jeszcze jeden mężczyzna z dmuchanym kołem ratunkowym, na który położono nastolatka.

Na miejscu pojawili się ratownicy oraz karetka pogotowia, która udzieliła pomocy 17-letniemu Kamilowi. Matka nastolatka podziękowała ratującym syna. Chłopak był przytomny podczas udzielania mu pomocy medycznej.

Sierżant Andrzej Łochnicki z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy na co dzień pracuje w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. Funkcjonariusz wypoczywał wraz z rodziną nad polskim morzem, a konkretnie w miejscowości Chłapowo.

Czytaj również: Policjantki z Prudnika zachowały się jak trzeba. Wdzięczna mama podziękowała funkcjonariuszkom za uratowanie córki

 

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane