Policjant popełnił samobójstwo. Kilka miesięcy wcześniej uratował mężczyznę, który targnął się na swoje życie

Policjant z komendy w Krotoszynie popełnił samobójstwo - kilka miesięcy wcześniej ocalił mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Fot. Policja

Policjant z komendy w Krotoszynie popełnił samobójstwo - kilka miesięcy wcześniej ocalił mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Fot. Policja

Funkcjonariusz Policji zastrzelił się z broni służbowej we własnym domu. Kilka miesięcy wcześniej ten sam mundurowy ocalił życie mężczyzny, który usiłował popełnić samobójstwo.

W czwartek, 13 czerwca w godzinach wieczornych w jednej z miejscowości pod Krotoszynem doszło do ogromnej tragedii. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, sierżant sztabowy Radosław Ś., popełnił samobójstwo strzelając do siebie z broni służbowej. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Życie bywa przewrotne, bowiem jak poinformował asp. Piotr Szczepaniak z KPP w Krotoszynie, dokładnie 5 września w godzinach wieczornych Radosław Ś. wraz z kolegą udali się na zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który groził, że się zabije. Na miejsce policjanci usłyszeli, że mężczyzna nagle zamilkł.

Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo wywarzyli drzwi i ruszyli na pomoc wisielcowi. Jeden z policjantów podniósł go, a drugi błyskawicznie odciął linę. Desperat nie oddychał, ale uratowała go szybka i sprawna reanimacja przeprowadzona przez stróży prawa. – Niesienie pomocy daje nam wielką satysfakcję i sprawia, że jesteśmy dumni z noszenia munduru – podkreślali wówczas zgodnie mundurowi, którzy uratowali życie niedoszłego samobójcy.

Minęło zaledwie kilka miesięcy, a Radosław Ś. sam targnął się na własne życie. Funkcjonariusz popełnił samobójstwo strzelając do siebie z broni służbowej. Nieoficjalnie wiadomo, że miał problemy rodzinne. 38-letni Radosław Ś. osierocił czwórkę małych dzieci.

Sprawę bada prokuratura. Śledczy w miejscu gdzie rozegrała się tragedia zabezpieczyli broń policjanta, proch i ślady biologiczne.

Czytaj także:

 

/O24, Super Express

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane