Niemcy. Policjanci kradli służbową amunicję i przekazywali ją ekstremistom planującym zamach

Policyjni antyterroryści wykradali z magazynów służbową amunicję. Fot. Wikipedia.org/Dirk Vorderstraße

Policyjni antyterroryści wykradali z magazynów służbową amunicję. Fot. Wikipedia.org/Dirk Vorderstraße

Policjanci z jednostki antyterrorystycznej (SEK) w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, na wschodzie Niemiec, od 2012 roku wykradali z policyjnych magazynów służbową amunicję, którą następnie przekazywali lokalnym ekstremistom, podejrzewanym o przygotowanie zamachu na grupę polityków, urzędników i dziennikarzy.

SEK (Spezialeinsatzkommandos) jest odpowiednikiem polskich SPKP – Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji. Podejrzani, którzy mieli kraść służbową amunicję i przekazywać ją lokalnym ekstremistom, to trzej czynni funkcjonariusze SEK. Czwartym zatrzymanym jest były mundurowy, który służbę już opuścił.

Według ustaleń śledczych zatrzymani policjanci co najmniej od 2012 roku kradli służbową amunicję z policyjnych magazynów. Chodzi o około 10 tys. sztuk naboi. Trop prowadzi do organizacji Nordkreuz, zrzeszającej tzw. preppersów o ekstremistycznych poglądach.

Od 2017 roku przeciwko członkom Nordkreuz toczy się śledztwo prowadzone przez Federalnego Prokuratora Generalnego (GBA). Grupę preppersów odejrzewa się o przygotowywanie zamachu. Mieli oni przygotować listę lokalnych polityków, urzędników i dziennikarzy o liberalnym stanowisku na temat polityki migracyjnej, przeznaczonych do likwidacji w razie wybuchu poważnych zamieszek w RFN.

Minister spraw wewnętrznych Meklemburgii-Pomorza Przedniego Lorenz Caffier powiedział, że jest wstrząśnięty i zdumiony tą sytuacją, bowiem policjanci SEK cieszą się szczególnym zaufaniem obywateli. Wyraził nadzieję, że policja i wymiar sprawiedliwości wyjaśnią całą sprawę. Zapowiedział strukturalne zmiany w SEK oraz zwolnienie zatrzymanych policjantów ze służby.

Czytaj również: Neonazistowska komórka w siłach zbrojnych RFN. Wojskowi planowali serię zamachów

 

/tvp.info

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Łukasz (cywil) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz (cywil)
Gość
Łukasz (cywil)

Dobra dobra – a tak naprawdę ci antyterroryści jak widać nie byli jak w Polsce upolitycznieni i serio traktowali swoje obowiązki służbowe walki z terroryzmem. ‘Ekstremistyczna grupa” która w razie zamieszek miała wyeliminować (legalnych niestety – bo w polityce i rządzie a tam wszystko zawsze bezkarne i “legalne”) ekstremistycznych lewicowych polityków i innych działaczy odpowiedzialnych za sprowadzenie “uchodźców” arabskich,co przecież można traktować jako prowadzenie wojny hybrydowej przeciwko własnemu krajowi – prawdopodobnie jest to z inspiracji wrogich wywiadów. Zobaczycie,za 30-60 lat pewnie historycy będą otwarcie mówić to co piszę teraz. Tymczasem u nas “Afera Olina” skończyła się uznaniem,że nie było żadnego Olina… Czytaj więcej »

Ostatnio dodane