Pijana kobieta przystawiała przechodniom pistolet do głowy. Policjanci szukają osób poszkodowanych

22-letnia kobieta zaczepiała przechodniów na jednej z ulic w Czeladzi, grożąc im trzymanym w ręce pistoletem. Fot. KPP Będzin

22-letnia kobieta zaczepiała przechodniów na jednej z ulic w Czeladzi, grożąc im trzymanym w ręce pistoletem. Fot. KPP Będzin

Kompletnie pijana kobieta zaczepiała przechodniów na jednej z ulic w Czeladzi, grożąc im trzymanym w ręce pistoletem. Policjanci proszą o kontakt osoby poszkodowane przez zatrzymaną 22-latkę.

Do zdarzenia doszło we wtorek (11 czerwca), około godziny 6.30, w Czeladzi przy ul. Ogrodowej. Jak poinformował rzecznik lokalnej policji, 22-letnia kobieta w towarzystwie dwóch kompanów zaczepiała przypadkowo napotkane osoby. – Wiadomo, że trzymanym w ręce pistoletem groziła nieustalonemu dotychczas mężczyźnie, przykładając mu broń do głowy. Pokrzywdzony oswobodził się i uciekł – mówi kom. Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Świadkowie zajścia o wszystkim powiadomili policję. – Skierowany na miejsce patrol zatrzymał 22-latkę. Bez wątpienia wpływ na jej zachowanie miał spożywany wcześniej alkohol – podkreślił kom. Łotocki. Jak wykazało badanie alkomatem, kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu.

Czytaj także: Straż Graniczna zatrzymała 31-latka. Mężczyzna posiadał broń i amunicję bez zezwolenia

Pistolet, który zabezpieczono przy kobiecie okazał się wiatrówką marki Umarex HPP, której zakup wymaga jedynie oświadczenia o pełnoletności. Wiatrówki mające energię kinetyczną wystrzelonego pocisku poniżej 17 dżuli (<17 J) – zgodnie z polskim prawem można nabywać i posiadać bez konieczności uzyskania zezwolenia oraz rejestracji.

Aktualnie śledczy poszukują osób, którym groziła 22-latka, w szczególności młodego mężczyzny w niebieskiej koszulce z krótkim rękawem. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Czeladzi pod numerem telefonu (032) 269 85 10, Komendą Powiatową Policji w Będzinie pod numerem telefonu (032) 36 80 200 lub najbliższą jednostką Policji.

Czytaj również: Ukrainiec przewoził pistolet gazowy w bagażniku. Warunkowo zawieszono mu karę pozbawienia wolności

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane