Konsul USA uhonorował funkcjonariuszy z OPP w Krakowie. Policjanci pomogli Amerykaninowi choremu na Alzheimera

Joshua Crabtree podziękował małopolskim funkcjonariuszom za pomoc okazaną będącemu w potrzebie obywatelowi USA choremu na Alzheimera. Fot. KWP Kraków

Joshua Crabtree podziękował małopolskim funkcjonariuszom za pomoc okazaną będącemu w potrzebie obywatelowi USA choremu na Alzheimera. Fot. KWP Kraków

Czterech policjantów małopolskiego Oddziału Prewencji Policji odebrało honorowe podziękowania od Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie. Joshua Crabtree podziękował małopolskim funkcjonariuszom za pomoc okazaną będącemu w potrzebie obywatelowi USA choremu na Alzheimera.

Dyplomata podziękował policjantom za interwencję, którą przeprowadzili 31 kwietnia br. – W godzinach popołudniowych patrolujący radiowozem rejon starego miasta policjanci zauważyli na ulicy Floriańskiej starszego, zdezorientowanego mężczyznę. Angielskojęzyczny przechodzień na pytania policjantów nie był wstanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Nie wiedział, gdzie się znajduje, nie posiadał przy sobie telefonu, ani żadnych dokumentów. Miał  jedynie kartę hotelową – opowiada mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W trakcie rozmowy funkcjonariusze ustalili,  że jest to obywatel USA, który cierpi na chorobę Alzheimera. Policjanci odnaleźli hotel, w którym był zameldowany i skontaktowali się z jego żoną.

Podziękowania konsula USA zostały wręczone policjantom przez dowódcę jednostki mł. insp. Jarosława Nowaka.

Czytaj również: Posłowie murem za policjantami. Skierowali do MSWiA interpelację ws. ekwiwalentu za urlop

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane