Policjant na wolnym ruszył z pomocą atakowanemu pracownikowi ochrony

Policjant na wolnym obezwłądnił i zatrzymał mężczyznę, który zaatakował pracownika ochrony sklepu. Fot. Pixabay.com

Policjant na wolnym obezwłądnił i zatrzymał mężczyznę, który zaatakował pracownika ochrony sklepu. Fot. Pixabay.com

Pomimo tego, że był na wolnym, bez chwili zastanowienia przystąpił do działania. Policjant z żarskiej komendy ruszył na pomoc ochroniarzowi zaatakowanemu przez agresywnego mężczyznę. Funkcjonariusz obezwładnił 22-latka i przekazał go umundurowanemu patrolowi.

W piątek (7 czerwca) w jednym ze sklepów w Żarach młody mężczyzna zapełnił koszyk artykułami przemysłowymi i spożywczymi na ponad 300 złotych, następnie przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar i chciał uciec. – Na drodze stanął mu ochroniarz, który chwycił i przytrzymał mężczyznę, wówczas 22-latek uderzył go w głowę. Szarpaninę i krzyki zauważył policjant na wolnym, który robił w sklepie zakupy – relacjonuje kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Bez chwili namysłu mundurowy ruszył z pomocą ochroniarzowi. – Obezwładnił 22-latka i przytrzymał go do chwili przybycia na miejsce umundurowanego patrolu – dodała rzecznik prasowa żarskiej policji.

Policjanci umieścili zatrzymanego w policyjnym areszcie, gdzie oczekiwał na przesłuchanie. Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanemu działaniu funkcjonariusza, towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki, a mężczyzna za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Za kradzież rozbójniczą może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ostatnio dodane